PREMIERA: „Kurier z Toledo”, W. Dutka


Nakładem Wydawnictwa Lira ukaże się najnowsza książka Wojciecha Dutki pt.: Kurier z Toledo. Jej premiera zaplanowana jest na 4 września 2019 r. 

Najnowsza powieść autora bestsellera Czerń i purpura! Szpiedzy, wielka historia, a zarazem uniwersalna opowieść o dramacie miłości niemożliwej.

Hrabia Antoni Mokrzycki wyjeżdża na zlecenie wywiadu do ogarniętej wojną domową Hiszpanii. Na jego drodze pojawia się młody anarchista, torreador Teo… Mokrzycki stanie przed koniecznością postawienia wszystkiego na jedną kartę i zaryzykuje – swoją karierę, narzeczeństwo, a nawet życie. To doskonałe połączenie powieści historycznej z literaturą sensacyjno-szpiegowską!

O autorze:

Wojciech Dutka, urodzony w 1979 roku w Bielsku-Białej pisarz, nauczyciel i historyk. Człowiek spełniony. Uwielbia wędrówki po górach, dobry teatr, a także smak przygody i wytrawnego czerwonego wina. Jednak największą pasją jest pisanie. Czuje się dobrze zarówno w powieści historycznej, przygodowej, jak i sensacyjnej, ale z powodzeniem uprawia kolaż tych gatunków. Opublikował siedem powieści, z których najsłynniejsza jest  „Czerń i purpura„, oparta na faktach historia miłości w obozie Auschwitz, która uzyskała pozycję bestsellera. ”Kurier z Toledo” to pierwsza książka autora wydana nakładem Liry.

W przygotowaniu:

Kurier z Teheranu – druga część historii hrabiego Antoniego Mokrzyckiego przypada na lata II wojny światowej. W 1939 roku dostaje się do niewoli sowieckiej. Od egzekucji w Katyniu ratuje go przypadek. Przechodzi przez piekło GUŁagu, by trafić do armii Andersa. Jako świadek zbrodni katyńskiej musi uciekać zarówno przed NKWD, jak i przed wywiadem brytyjskim.

Kurier z Tivoli – trzecia część cyklu z Antonim Mokrzyckim zaczyna się w 1944 roku i obejmuje kampanię włoską, Powstanie Warszawskie oraz koszmar kończącej się wojny. W 1945 roku Mokrzycki mający porachunki z NKWD oraz polskimi komunistami wraca do zrujnowanego kraju, gdzie poznaje swoją ostatnią wielką miłość.

Tytuł: Kurier z Toledo
Autor: Wojciech Dutka
Redakcja: Ewa Popielarz
Korekta: Joanna Fortuna
ISBN: 978-83-66229-56-3
Liczba stron: 352
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Premiera: 4 września 2019
Cena okładkowa: 39,99 zł

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz