10 książek, które musisz przeczytać przed 30


Trzydziestka to wiek, który wywołuje konsternację u wielu osób. Życie staje się poważniejsze, następują zmiany w karierze. Ale w rzeczywistości trzydziestka to nic strasznego.

To właśnie wtedy, wiele rzeczy zaczyna się stabilizować, szczególnie jeśli chodzi o relacje. Przedstawiamy krótki spis kanonu na koniec wieku.

1. „Potęga pewności siebie” Brian Tracy

Co chciałbyś jeszcze zrobić w życiu, a hamowane jest to przez twój brak wiary w siebie? W tej książce dowiesz się jak podbudować własną samoocenę, od której zależy naprawdę wiele oraz jak dać solidnego kopa planom na przyszłość i zacząć realizować niespełnione dotąd marzenia.

2. „Niezwykłe historie zwykłych ludzi” Alfred J. Palla

Życie każdego z nas jest niezwykłe, trzeba tylko odkryć i rozwinąć swój potencjał. Ludzie sukcesu, o których przeczytamy w tej książce wcale nie byli doskonali, przeciwnie - upadali i zawodzili, ale mieli cel i wytrwałość. Uwierz w siebie i nie staraj się być kimś innym, a osiągniesz sukces.

3. „Byłem żałosnym dupkiem – czyli jak żyć z sensem” John Kim

Niezawodny poradnik dla każdego mężczyzny. Książka dla tych, którzy przeklinali dzień, w którym przyszli na świat. Dla nieszczęśników, którzy przeżyli zawód miłosny, poznali gorzki smak klęski zawodowej. Dla każdego, kto czasami czuje się jak żałosny dupek.

4. „Minimalizm. Krótki przewodnik po minimalizmie” Natalia Coleman

A może po 30 coś zmienić w swoim życiu? Warto spróbować zostać – minimalistą! Życie tylko podrzuca nam coraz szerszy wybór rozwiązań i naprawdę łatwo można się w tym zatracić. Gonitwa za pieniądzem już dawno nas zgubiła. A więc może powrót do podstaw?

5. „Sukces jest w twoich rękach” Alfred J. Palla

Jaka jest Twoja życiowa misja? Talent to nie wszystko. Potrzeba także odpowiedniej motywacji oraz rozwoju. Z tej książki dowiesz się jak znaleźc swój talent i wykorzystać własny potencjał by realizować się i życ pełnią życia.

6. „Zagubiona” Katarzyna Michalak

Los potrafi być naprawdę przewrotny. Przekonują się o tym bohaterowie „Zagubionej”, stając przed coraz to nowymi trudnymi wyborami. Czy pierwsza miłość może rozkwitnąć znowu po latach?.

7. „Now We Are 40” Tiffanie Darke

W social mediach dominują milenialsi. A co z nami -pokoleniem X? Autor przedstawia humorystyczne badanie o tym, jak poprzednia generacja nie radzi sobie z postępem i podpowiada jaką przyjąć postawę by lepiej zrozumieć to co nas otacza.

8. „Smakowite historie kobiet” Inna Mietelskaya-Sheriemietiewa

Jedna z najciekawszych książek dla kobiet. Pomysł na książkę przyszedł spontanicznie, gdy autorka podróżowała po wschodzie. Zebrała wtedy przepisy kulinarne od spotkanych kobiet porzuconych przez los w różnych krajach – Jordanii, Arabii Saudyjskiej, Norwegii i Danii, Maroku i Brazylii, Ameryce i Sri Lance. Każdy rozdział to bardzo osobista, kobieca historia, z jej smutkami i radościami, miłością i zdradą, ciosami losu i jego darami.

9. „Psychologia osób dorosłych. 11 prostych zasad życia” Jekatierina Nigmatulina

Autorka opisuje badania miłości, przyjaźni, patriotyzmu, przeznaczenia i moralności. Nie podaje schematycznych definicji, lecz analizuje uczucia na podstawie słów, tak jakby każda litera miała swoje własne emocje.

10. „Kobiety wiosłują na północ” Mery Payfer

Są pewne umiejętności, które trzeba zdobyć, aby płynąć na północ wzdłuż rzeki życia. Ta umiejętność to zrozumienie siebie i zbudowanie społeczności bliskich ludzi wokół. Książka zachęca czytelników do podróżowania i ukazuje izolację jako najkrótszą drogą do stagnacji.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz