Zapraszamy do odwiedzania wirtualnego muzeum Akademickiego Związku Sportowego!


Historycy z Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie udostępnili użytkownikom internetu Wirtualne Muzeum Akademickiego Związku Sportowego. Projekt „Wirtualne Muzeum AZS powstało w projektu badawczego pt. Akademicki Związek Sportowy w sporcie polskim w latach 1908-2015. Archiwizacja wyselekcjonowanych zasobów - udostępnienie i ekspozycja w internetowym muzeum „Dzieje AZS” realizowany był w ramach programu Rozwój Sportu Akademickiego, finansowanego ze środków budżetowych na naukę w latach 2016-2019.

Materiały partnera

Pod adresem http://muzeum.azs.pl/  nie tylko amatorzy dziejów sportu znajdą się w przestrzeni pierwszego w Polsce tak bogatego w treści wirtualnego muzeum sportu. Jest ono poświęcone historii wyjątkowej w dziejach państwa polskiego korporacji sportowej. Unikatowy projekt powstał w Instytucie Historii UMCS w ramach grantu „Akademicki Związek Sportowy w sporcie polskim w latach 1908 - 2015. Archiwizacja wyselekcjonowanych zasobów - udostępnienie i ekspozycja w internetowym muzeum „Dzieje AZS„, kierowanego przez Dariusza Słapka. Jego realizatorzy przywiązywali sporo uwagi do naukowego charakteru przedsięwzięcia. Bogato ilustrowanym esejom (ok. 75 arkuszy autorskich tekstów!) towarzyszy zatem dostępna online obszerna materia źródłowa (archiwalia, artykuły prasowe, wywiady, fotografie etc.). Została ona uporządkowana tak, aby promować badania z zakresu ”azetesowej regionalistyki”, a zatem stymulować prace dotyczące dziejów mniejszych środowisk akademickiego sportu.

 Praca naukowa finansowana ze środków budżetowych na naukę w latach 2016-2019.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz