Master of Business Administration – dlaczego warto?


Chcesz zainwestować w swój rozwój – poszerzyć horyzonty, zdobyć niezbędne umiejętności i gruntowną wiedzę, by stać się odnoszącym sukcesy liderem biznesu? Podejmij studia menadżerskie, a zyskasz kompetencje do zajmowania wysokich i dobrze płatnych stanowisk menadżerskich w biznesie, a także stanowisk kierowniczych w instytucjach samorządowych i organizacjach pozarządowych.

Rodzaje studiów

Wyróżnia się kilka rodzajów MBA: podstawowe – dla zawodowych menadżerów, executive – dla najbardziej doświadczonej kadry, global executive – dla zarządzających globalnymi firmami i instytucjami międzynarodowymi oraz branżowe.

EMBA – kierunek przyszłości?

EMBA, czyli Executive Master of Business Administration to prestiż, wiedza i przepustka do kolejnych szczebli kariery. Program EMBA skierowany jest do osób, które mają wpływ na strategię firm i chcą być odpowiedzialne za podejmowanie kluczowych decyzji w przyszłości. To elitarne studia podyplomowe, które ogromny nacisk kładą na:

  • ugruntowanie wiedzy merytorycznej z podstawowych dziedzin, m.in. ekonomii, finansów, rachunkowości, marketingu, zarządzania czy prawa,
  • praktyczne rozwiązywanie problemów,
  • analizę światowych trendów biznesowych,
  • rozwój umiejętności miękkich i interpersonalnych, co przekłada się na efektywność budowania i podtrzymywania relacji biznesowych czy zarządzenie zespołami zadaniowymi.

Studia Executive MBA w Warszawie możesz podjąć w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Dwuletnie, międzynarodowe studia w języku angielskim, w trybie weekendowym, adresowane są do absolwentów studiów wyższych, z minimum 3-letnim doświadczeniem menadżerskim.

W wyniku cyfryzacji zniknie wiele miejsc pracy. Pojawi się potrzeba zatrudnienia osób, które myślą niestandardowo. Executive MBA to kierunek, który kształtuje odpowiedzialnych, efektywnych i  kompetentnych liderów, potrafiących sprostać wyzwaniom nowoczesnego świata.

Studia MBA – cena

Koszt zdobycia dyplomu MBA w Polsce nie jest niski. Choć podyplomowe studia menadżerskie należą do najdroższych programów edukacyjnych, ich ukończenie może okazać się krokiem milowym w karierze. Z jakimi opłatami należy się liczyć, podejmując studia MBA? Cena to kilkadziesiąt tysięcy złotych, w zależności od czasu trwania nauki, zakresu kształcenia, renomy uczelni czy możliwości zdobycia doświadczenia za granicą. Cena MBA na cieszących się najlepszą opinią uczelni w Polsce to wydatek powyżej 50 000 tysięcy złotych.

Materiał przygotowany przez biznes.edu.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz