„Jungle Speed Bertone” (edycja limitowana) – recenzja gry


Zręczność, spostrzegawczość i szybkość! Oto co jest najpotrzebniejsze podczas rozgrywki w słynnego Jungle Speed’a. Spróbujecie swoich sił?

Gra „Jungle speed”, prezentacja zawartości / fot. Klaudia Kobylańska

Jungle Speed to jedna z najpopularniejszych gier ostatnich lat. Nadaje się idealnie na imprezę, spotkanie ze znajomymi oraz popołudnie spędzane w rodzinnym gronie. Zasady są banalnie proste, a rozgrywka ekscytująca i dynamiczna. Łatwo się wkręcić!

W grze może brać udział od 2 do 10 osób (choć przetestowaliśmy to również z większym gronie i sprawdza się równie dobrze!), które siadają w okręgu z totemem postawionym pośrodku. Gracze rozdzielają pomiędzy siebie wszystkie karty, na których przedstawione są najróżniejsze kolorowe wzory, bardziej lub mniej do siebie podobne. Jeśli zdarzy się, że gracze dostaną nierówną liczbę kart, nic nie szkodzi – szybko przekonacie się, że sytuacja będzie się często zmieniać 😉

Uczestnicy gry nie mogą oglądać swoich kart. Wykładane są one kolejno przez każdego z nich, tworząc drugi stosik. Zadaniem każdego graczy jest obserwowanie kolejnych rysunków i znalezienie wśród kart przeciwników takiego samego, jak ten na wierzchu stosiku przed nim. Jeżeli rysunki się zdublują, następuje pojedynek - należy jak najszybciej złapać za totem. Jeżeli dwóch lub więcej graczy trzyma jednocześnie ręce na totemie, wygrywa ten z nich, który ma na nim najwięcej palców lub trzyma rękę najniżej. Zwycięzca pojedynku przekazuje przegranemu karty z odsłoniętego stosiku, a przegrany dodaje je oraz swoje do kart przez niego niewyłożonych.

Gra „Cortex dla dzieci 2”, prezentacja zawartości / fot. Klaudia Kobylańska

Może się jednak zdarzyć tak, że gracz złapał za totem, ale się pomylił – wzory są do siebie podobne, więc o pomyłkę nietrudno – w takiej sytuacji zbiera on karty ze stosików wszystkich biorących w grze uczestników. W pudełku znajdują się także karty dodatkowe, które zmieniają nieco zasady gry. Wśród nich jest m.in. karta, po której wyłożeniu, aż do momentu jej zakrycia, uczestnicy mają zwracać uwagę nie na powtarzające się wzory, ale kolory, a także karta mówiąca, że wszyscy uczestnicy odkrywają po jednej karcie jednocześnie. Wygrywa oczywiście ten, kto jako pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich kart.

Muszę przyznać, że Jungle Speed jest grą, która bardzo szybko skradła moje serce. Nie ma tu wielu zasad, a nad instrukcją nie trzeba spędzić wiele czasu. Rozgrywka jest za to niezwykle dynamiczna i wzbudza bardzo wiele emocji – podczas gry było dużo śmiechu, a każdy pojedynek był interesujący. Nie można się nudzić, nawet gdy w grze zostaje tylko dwóch zawodników – runda nabiera tempa i wymaga jeszcze więcej skupienia. To gra idealna, naprawdę idealna, dla każdego, niemal bez względu na wiek i okoliczności.

Gra „Cortex dla dzieci 2”, prezentacja zawartości / fot. Klaudia Kobylańska

Jungle Speed doczekał się już wielu edycji, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Recenzowany egzemplarz to edycja specjalna, której ilustratorem był Eduardo Bertone – dzięki niemu gra nabrała nowych, szalonych barw, a rewersy kart jak i całe opakowanie jest przyjemne dla oka i zwraca na siebie uwagę na sklepowej półce.

W związku z tym, że zarówno recenzent, jak i gracze mu towarzyszący, nie znaleźli żadnych wad, warto wspomnieć o tym, czego Jungle Speed uczy. Wydawać by się mogło, że to zwykła imprezowa gierka, ale każdy, kto spróbuje w niej swoich sił przekona się, że rozgrywka wymaga niezwykle dużo skupienia, cierpliwości, opanowania, spostrzegawczości i bystrości umysłu - w związku z tym nadaje się także dla dzieci i młodzieży.

Gra „Cortex dla dzieci 2”, prezentacja zawartości / fot. Klaudia Kobylańska

Jeśli szukacie pomysłu na prezent dla swojego dziecka, kolegi, szwagra, kuzynki czy sąsiada, chyba już go znaleźliście. Gry Rebela nigdy nie zawodzą, a Jungle Speed jest tego kolejnym przykładem.

 

Zawartość pudełka:

  • 70 kart
  • Drewniany totem
  • Woreczek
  • Instrukcja

 

Plus/minus:

Na plus:

+ bardzo łatwe zasady gry

+ piękne, porządne i kolorowe wykonanie

+ rozwija spostrzegawczość

+ mały rozmiar

+ gra niemal bez ograniczeń wiekowych i liczby graczy

Na minus:

- brak

 

Tytuł: Jungle Speed Bertone
Wydawca: Rebel.pl
Liczba graczy: 2-10 osób
Wiek: od 7 lat
Czas gry: ok. 15 minut
Cena: 79,95 zł
Ocena recenzenta: 10/10

 

 

 

 

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Opinie i ocena zawarte w recenzji wyrażają wyłącznie zdanie recenzenta, nie musi być ono zgodne ze stanowiskiem redakcji. Z naszą skalę ocen i sposobem oceny możesz zapoznać się tutaj. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanej recenzji, by to zrobić wystarczy podać swój nick i e-mail. O naszych recenzjach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych recenzjach. Możesz także napisać własną recenzję i wysłać ją na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz