Szturm Zamku w Tykocinie A.D. 2020


Szturm Zamku w Tykocinie odbędzie się w tym roku w sobotę, 8 lutego 2020 r.

Szturm Zamku jest jedyną w Polsce zimową inscenizacją historyczną, ukazującą wydarzenia z okresu Potopu. Cofniemy się do stycznia 1657 roku, kiedy tykociński zamek, znajdujący się w rękach Radziwiłłów sprzyjających Szwedom, został oblężony oraz finalnie zdobyty przez siły hetmana Sapiehy.

Program

12:00 Msza Święta w rycie łacińskim w kościele Trójcy Przenajświętszej
13:15 Uroczyste otwarcie wydarzenia placu Czarnieckiego
14:00 Potyczka pod Alumnatem
15:00 Szturm Zamku – widowisko historyczne

Organizatorzy
Komputowa Chorągiew Stefana Czarnieckiego
Gmina Tykocin
Zamek w Tykocinie
Gdzie i kiedy?

Miejsce: Zamek w Tykocinie, ul. Puchalskiego 3, 16-080 Tykocin
Data i godzina:  8 lutego 2020 r., 12:00-15:00
Szczegóły: zamekwtykocinie.pl

Kalendarz i mapa wydarzeń historycznych

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu, w którym zebraliśmy mnóstwo informacji o terminach tegorocznych: rekonstrukcji, turniejów, pokazów, festiwali, zlotów i innych imprez historycznych. Tam też znajduje się udostępniona mapa, na której zaznaczyliśmy lokalizacje wszystkich zebranych przez nas wydarzeń. Dzięki mapie łatwo znajdziesz ciekawe wydarzenie historyczne w Twojej okolicy.

Patronaty i promocja

Wszystkich organizatorów przedsięwzięć historycznych zapraszamy do zakładki patronat medialny. Znajdują się tam informacje o tym jak zgłosić nam historyczne imprezy, które chcielibyście by nasz portal objął swym patronatem medialnym. Niezależnie od patronatu możecie wysyłać nam informacje o imprezach, zdjęcia lub relacje z wydarzeń, które chętnie opublikujemy. O wydarzeniach możecie także powiadomić nas na dedykowanej temu grupie na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz