Zdalne lekcje z historii. Historia on-line do nauki w domu


Na stronie gov.pl/zdalnelekcje Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowywały bezpłatne materiały do zdalnej nauki w domu. Mogą z niej korzystać zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Starannie dobrane treści mają ułatwić edukację podczas trwającej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa.

Zdalna nauka historii

Na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje można znaleźć propozycje dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, zgodne z aktualną podstawą programową. To treści, które mogą być wykorzystane w trakcie zdalnego nauczania. Wśród nich znalazły się także materiały do nauki historii.

Wszystkie prezentowane materiały są:

  • bezpłatne,
  • zgodne z podstawą programową,
  • udostępniane na otwartej licencji Creative Commons zapewniającej korzystanie z e-materiałów przez nauczycieli – oznacza to, że można je dowolnie wykorzystywać, przerabiać, drukować, kopiować itd.,
  • dostępne z różnych urządzeń (komputer, laptop, tablet, smartfon),
  • dostosowane do potrzeb uczniów z różnymi dysfunkcjami.

Wśród przedmiotowych materiałów znalazły się także treści z portalu historia.org.pl. Możecie z nich korzystać na powyższych warunkach. Więcej materiałów znajduje się także tutaj.

Plan lekcji z historii dla szkoły podstawowej
Plan lekcji dla szkoły ponadpodstawowej
Nasze materiały do zdalnej lekcji historii

Więcej materiałów do zdalnej lekcji historii znajdziecie tutaj:

Utworzyliśmy także grupę na Facebooku, która ma na celu pomoc uczniom, nauczycielom i rodzicom w nauce zdalnej historii. Zapraszamy!

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz