Noc Muzeów 2020 odwołana. Następna odbędzie się za rok


Ze względu na panującą w Polsce epidemię koronawirusa oraz odwołanie wszelkich imprez masowych, także tegoroczna Noce Muzeów została odwołana.

Wawel podczas Nocy Muzeów / fot. Wojtek Duch

Zakaz organizacji dużych wydarzeń kulturalnych i sportowych został wprowadzony do odwołania i nie jest wiadome kiedy zostanie cofnięty. Wobec tego organizatorzy tego typu przedsięwzięć odwołują wszelkie imprezy. Nie inaczej jest z tegorocznymi Nocami Muzeów.

Prawdopodobnie przyszła Noc Muzeów odbędzie się w sobotę 15 maja 2021 r. Jeśli ta data ulegnie zmianie natychmiast poinformujemy.

Natomiast tegoroczne Noce Muzeów zostały odwołane lub przeniesione na inne terminy. Na zmianę terminu zdecydował się Poznań, gdzie impreza odbędzie się 26 września 2020 r.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997. Ze względu na sukces tej imprezy kolejne europejskie miasta zaczęły również organizować podobne przedsięwzięcia kulturalne. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Następnego roku Noc Muzeów została zorganizowana także w Krakowie i w Warszawie. Obecnie Noc Muzeów jest corocznie organizowana przez kilkadziesiąt polskich miast.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz