W Michałowie powstanie pierwsze w Polsce Muzeum Disco Polo


W Michałowie na Podlasiu powstanie pierwsze w Polsce Muzeum Disco Polo. W ramach tej inwestycji zostanie zbudowana także hala widowiskowa. Koszt inwestycji szacowany jest na 11 milionów złotych.

Muzeum Disco Polo w Michałowie / fot. michalowo.eu

Muzeum wraz z halą mają powstać w latach 2024-2026. Z zaplanowanych 11 milionów złotych, aż 85% ma pochodzić ze środków z Unii Europejskiej (9 350 000,00 PLN brutto).

Burmistrz Michałowa, Marek Nazarko uważa, że disco polo obecne jest w polskiej kulturze od 30 lat zatem jest to na tyle długi okres, iż można mu poświęcić pierwsze tego typu muzeum. Obiekt będzie łączył funkcje edukacyjne, kulturalne i rozrywkowe.

Nowe muzeum w ramach Centrum Muzyki Disco Polo zlokalizowane będzie przy Zespole Szkół w Michałowie. Dodatkowo od nowego roku szkolnego w Michałowie ruszy tam pierwsza w Polsce szkoła o profilu disco polo. Zajęcia odbywać się będą pod opieką specjalistów i gwiazd związanych ze sceną klubową i nurtem disco polo.

Źródło: michalowo.eu

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz