Polska gra o przetrwaniu w czasie wojny znajdzie się w kanonie lektur szkolnych


Gra „This War of Mine” inspirowana oblężeniem Sarajewa i wojną w Bośni i Hercegowinie, a także powstaniem warszawskim znajdzie się w kanonie lektur szkolnych. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa na świecie.

Gra w kanonie lektur

„This War of Mine” będzie będzie w nieobowiązkowym kanonie lektur dla ostatniej klasy liceum, gdyż jest to tytuł dla osób pełnoletnich. Dla uczniów i szkół gra będzie dostępna za darmo.

This War of Mine

Fabuła gry opowiada o przetrwaniu w czasie wojny. Gracz kieruje losami cywila, będącego ofiarą wojny, która chce przeżyć w ekstremalnych warunkach. Dramatyczna sytuacja zmusza gracza do dokonywania wyborów moralnych, aby przetrwać. Gra została wydana w 2014 r. na PC. Rok później w wersji mobilnej na systemy Android i iOS, a w 2016 r. na konsole.

11 bit studios

Twórcą gry jest polska firma 11 bit studios, która zajmuje się produkcją, wydawaniem i dystrybucją gier komputerowych na platformy stacjonarne i mobilne. Przedsiębiorstwo zostało założone w 2009 r. Jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz