Dołącz do Młodzieżowej Rady Muzeum II Wojny Światowej


Jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej? Chcesz aktywnie uczestniczyć w działalności Muzeum i mieć na nią wpływ? Nic prostszego – wyślij zgłoszenie konkursowe i zostań radnym Młodzieżowej Rady Muzeum II Wojny Światowej!

Członkowie Rady będą mogli między innymi zgłaszać wnioski i opinie dotyczące bieżącej działalności Muzeum czy aktywnie uczestniczyć w muzealnych projektach. Masz głowę pełną pomysłów i chciałbyś współorganizować imprezy kulturalne, konkursy edukacyjne lub realizować inne własne przedsięwzięcia? Wkrótce będziesz mieć szansę wcielić własne propozycje w życie! To nie wszystko, ponieważ wśród zadań radnych znajdzie się współpraca z poszczególnymi działami Muzeum, samorządami uczniowskimi oraz organizacjami młodzieżowymi. 

Młodzieżowa Rada ma nie tylko pełnić rolę konsultacyjną w stosunku do Muzeum. Jednym z celów tego projektu jest również rozpowszechnianie wiedzy historycznej oraz promowanie uczestnictwa w kulturze i w życiu publicznym wśród młodzieży. Muzeum II Wojny Światowej chciałoby, aby wybrani radni kształtowali u rówieśników i w swoim audytorium świadomość historyczną, a także budowali potrzebę kultywowania tradycji patriotycznych.

Aby powalczyć o legitymację radnego, wystarczy być uczniem szkoły ponadpodstawowej i wziąć udział w trwającym już konkursie! 

Kandydaci w ramach zgłoszenia zobligowani są do przesłania pracy (esej, prezentacja multimedialna, projekt graficzny, piosenka, film, etc.), w której przedstawią w kreatywny sposób siebie i swoją działalność (naukową, artystyczną, sportową, społeczną, informatyczną, inną) oraz wyjaśnią, dlaczego chcą zostać członkami Rady.

Zgłoszenia konkursowe należy nadsyłać w terminie do 14 sierpnia 2020 roku. Formularz dla kandydatów, a także regulamin dostępne są na stronie internetowej www.muzeum1939.pl/mrm. 

Wyślij zgłoszenie i weź aktywny udział w działalności Muzeum II Wojny Światowej!

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz