Kaplica Zygmuntowska w sierpniu wyjątkowo dostępna dla turystów


Kaplica Zygmuntowska w wawelskiej katedrze na co dzień nie jest dostępna dla turystów. Jednak z okazji 500. rocznicy urodzin Zygmunta Augusta do końca sierpnia wyjątkowo została udostępniona wszystkim gościom katedry.

Na co dzień kaplicę i nagrobki dwóch ostatnich Jagiellonów można oglądać tylko przez zamknięte kraty. Turyści nie są do niej wpuszczani w przeciwieństwie do kilku innych kaplic znajdujących się w katedrze. Obecnie z okazji 500. rocznicy urodziny króla Zygmunta Augusta kaplicę będzie można zwiedzać do końca sierpnia.

Kaplica Zygmuntowska jest pierwszą w pełni renesansową budowlą w Polsce. Pod piękną kopułą znajdują się nagrobki Zygmunta I Starego i Zygmunta II Augusta, a także płyta nagrobna Anny Jagiellonki. Ponadto znajduje się w niej ołtarz ufundowany przez Zygmunta Augusta.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz