Czerwona królowa. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 1-12 serialu


Korona królów to nowa serial emitowany przez TVP. Akcja opowieści rozgrywa się w ZSRR lat 50-tych. Odcinki produkcji są nadawane we wtorki o godz. 21.40, trwają ok. 60 minut.

Czerwona królowa / fot. TVP

Czerwona królowa odcinek 1
(środa, 8 września, godz. 21:40 TVP1)

Rok 1953, prowincjonalne miasto w Rosji. Zoja dorasta w ubogiej rodzinie. Ojciec, inwalida wojenny, jest alkoholikiem i ciągle urządza awantury. Matka zarabia, sprzątając w fabryce. Robi wszystko, by jej córka miała lepsze życie. Podczas kolejnej domowej kłótni Zoja staje w jej obronie. Uderza ojca, niechcący przyczyniając się do jego śmierci. Matka bierze winę na siebie i zostaje skazana. Dziewczyna jako córka morderczyni jest prześladowana w miasteczku. Pomimo tych przeciwności znakomicie zdaje maturę. Wie jednak, że w rodzinnym mieście niczego nie osiągnie. Zmienia imię i jako Regina ucieka do Moskwy. Tam poznaje profesor konserwatorium Augustę i jej wnuka, przystojnego i sympatycznego Wołodię.

Czerwona królowa odcinek 2
(wtorek, 15 września, godz. 21:40 TVP1)

Regina zaprzyjaźnia się z Augustą. Dzięki niej uczy się francuskiego i nabywa towarzyskiej ogłady. Pod wpływem profesorki dziewczyna postanawia rozpocząć studia na wydziale ekonomicznym. Podczas egzaminu poznaje Tatianę, z którą się zaprzyjaźnia. Nikomu nie wspomina o swojej przeszłości. Zakochuje się z wzajemnością w Wołodii i niebawem zamieszkuje u Augusty. Wkrótce przekonuje się, że zarówno jej wybranek, jak i jego ojciec są funkcjonariuszami KGB. Mężczyzna nakazuje synowi, by zerwał z Reginą. W tym czasie ona odrywa, że jest w ciąży. Jedzie do Leningradu, by rozmówić się z Wołodią. Zastaje tam tylko jego ojca. Surowy służbista odmawia jej kontaktu z synem i radzi, by pozbyła się dziecka.

Czerwona królowa odcinek 3
(wtorek, 22 września, godz. 21:40 TVP1)

Regina chce urodzić dziecko, ale Tatiana przekonuje przyjaciółkę, że w ten sposób straci wszystkie środki do życia. Pomaga jej dokonać nielegalnego zabiegu. Regina wyprowadza się od Augusty i zrywa z nią wszelkie kontakty. Niebawem, wracając do domu z imprezy dla bikinarzy, zostaje napadnięta. W jej obronie staje James, czarnoskóry pół-Amerykanin. Oboje trafiają do aresztu, skąd wyciąga ich matka chłopaka, Wiera Arałowa, wpływowa postać w świecie radzieckiej mody. Regina zostaje usunięta z Komsomołu, może jednak kontynuować naukę na uczelni. Niebawem Wiera proponuje jej pracę modelki. Dziewczyna odrzuca ofertę i przyjmuje posadę w dziale księgowości studia filmowego. Tymczasem do Moskwy przyjeżdża Christian Dior. Regina chce dostać bilet na pokaz mody. W ten sposób na jej drodze staje artysta Lew Zbarski.

Czerwona królowa odcinek 4
(wtorek, 29 września, godz. 21:40 TVP1)

Regina wciąż rozmyśla o Lwie Zbarskim. Utalentowany i przystojny malarz wywarł na niej ogromne wrażenie. Dziewczyna zaczyna studiować malarstwo i grafikę. Prosi przyjaciółkę, by przedstawiła ją Zbarskiemu. Upragnione spotkanie z najbardziej pożądanym kawalerem artystycznej Moskwy kończy się jednak katastrofą. Regina postanawia odmienić swoje życie. Ma dość nużącej pracy księgowej. W poszukiwaniu Wiery Arałowej idzie do domu mody.

Czerwona królowa odcinek 5
(środa, 6 października, godz. 21:40 TVP1)

U Wiery Arałowej Regina poznaje Lilę Brik. Muza poety Władimira Majakowskiego radzi niedoświadczonej dziewczynie, jak może zaintrygować Zbarskiego. Początkująca modelka pilnie słucha jej słów. Zawzięcie ćwiczy przed pierwszym pokazem. Dba o prezencję, postawę i odpowiedni styl chodzenia. Debiut na wybiegu, mimo niewielkiej wpadki, kończy się triumfem Reginy. Zauroczony pięknością Lew zaprasza ją na wieczór. Tym razem, podążając za radami nowej znajomej, dziewczyna jednak odmawia. Artysta się nie poddaje. Jest gotów paść przed nią na kolana. Regina zgadza się ulec jego prośbom, stawia jednak pewien warunek...

Czerwona królowa odcinek 6
(środa, 13 października, godz. 21:40 TVP1)

Czerwona królowa odcinek 7
(środa, 20 października, godz. 21:40 TVP1)

Regina opowiada Władimirowi o ostatnich czterech latach swojego życia. Dawny ukochany twierdzi, że o niczym nie wiedział. Tłumaczy, że zajmowały go inne rzeczy i był pochłonięty pracą. Dziewczyna wybacza mu wszystko. Tymczasem Edmond Rothschild wyznaje miłość Marinie. Dziewczyna gotowa jest zostać w Paryżu, ale o tym, że opuściła hotel, dowiaduje się opiekunka modelek. Po tryumfie w światowej stolicy mody delegacja wraca do kraju. Wszystkie uczestniczki zostają zaproszone na rozmowę do KGB. Lew Zbarski nie może zapomnieć o Reginie. Występuje o rozwód i oświadcza się ukochanej. W końcu życie dziewczyny zaczyna układać się tak, jak zawsze marzyła.

Czerwona królowa odcinek 8
(środa, 27 października, godz. 21:40 TVP1)

Regina obawia się, że w pełnym przyjęć, pokazów i sukcesów życiu umyka jej to, co najważniejsze. Zaczyna myśleć o rodzinie i dzieciach. Zbarski daje jej jednak do zrozumienia, że to nie jego styl życia. Niebawem dziewczyna dostaje anonim informujący, że Lew ją zdradza. Wkrótce wraz z koleżankami z domu mody wyjeżdża do Samarkandy, gdzie czeka ją kolejny triumf na wybiegu. Edmond Rothschild, nie mogąc zapomnieć o Marinie, przybywa do Moskwy. KGB wzywa dziewczynę na przesłuchanie. Śledczy brutalnie zmusza modelkę, by na donosiła na zakochanego w niej milionera.

Czerwona królowa odcinek 9
(środa, 3 listopada, godz. 21:40 TVP1)

Czerwona królowa odcinek 10
(środa, 10 listopada, godz. 21:40 TVP1)

Czerwona królowa odcinek 11
(środa, 17 listopada, godz. 21:40 TVP1)

Czerwona królowa odcinek 12
(środa, 24 listopada, godz. 21:40 TVP1)

Czerwona królowa

Serial opowiada historię dziewczyny uchodzącej za najpiękniejszą radziecką modelkę słynnego Państwowego Domu Mody w Moskwie. Jednocześnie bardzo ciekawie pokazane realia w jakich żyła.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz