Noc Muzeów w Radomiu 2021. Zobacz tegoroczny program


Tegoroczna Noc Muzeów w Radomiu 2021 odbędzie się 15 maja 2021 r. W jej ramach będzie można bezpłatnie zwiedzać radomskie muzea i wiele innych instytucji kulturalnych, które przygotowały atrakcyjny program dla wszystkich uczestników. Z powodu pandemii wizyty w muzeach będą związane ze ścisłym reżimem sanitarnym. Część wydarzeń może także odbywać się online.

Podstawowe informacje

➤ do wydarzenia możesz dołączyć także na Facebooku;
➤ informacje dotyczące innych Nocy Muzeów znajdziesz tutaj;
➤ wejście do muzeów jest darmowe lub pobierana jest symboliczna opłata (np. 1 zł);
➤ obowiązuje reżim sanitarny;
➤ z powodu pandemii wydarzenie może zostać odwołane lub uczestnictwo będzie możliwe wyłącznie online;
➤ na niektóre wydarzenia wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Specjalne wydarzenia

Formuła Nocy Muzeów od lat pozostaje niezmienna, uczestnicy w ciągu kilku nocnych godzin zwiedzają różne instytucje i placówki kulturalne, które często przygotowują specjalne wydarzenia na ten wyjątkowy dzień w roku. W wielu miastach udostępniane są miejsca, które na co dzień są niedostępne dla zwiedzających. Organizatorami Nocy Muzeów są władze samorządowe, które koordynują przedsięwzięcie w ramach swoich kompetencji.

Historia Nocy Muzeów

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997 r. Ze względu na sukces tej imprezy kolejne europejskie miasta zaczęły również organizować podobne przedsięwzięcia kulturalne. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Następnego roku Noc Muzeów została zorganizowana także w Krakowie i w Warszawie. Obecnie Noc Muzeów jest corocznie organizowana przez kilkadziesiąt polskich miast. W 2020 r. z powodu pandemii Noc Muzeów została odwołana, ale wiele muzeów przygotowało w dniu wydarzenia atrakcyjny program dostępny w internecie.

Program Nocy Muzeów w Radomiu 2021:

Muzeum Wsi Radomskiej

Muzeum Wsi Radomskiej nie organizuje wieczornego zwiedzania ekspozycji, ale zapraszamy do odwiedzenia skansenu 15 maja 2021 w godzinach od 10.00 do 18.00. za symboliczną opłatą. W tym dniu obowiązuje obniżona cena biletu dla wszystkich zwiedzających – bilet wstępu 1 zł (+opłata parkingowa).

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu

ul. Mikołaja Kopernika 1, 26-600 Radom, Polska

Zwiedzający będą mogli zobaczyć aktualne wystawy: Sławomir Marzec „Otchłanie i labirynty„ i Ryszard Waśko „Piękno idei„. Udostępniony zostanie również mural Franciszka Maśluszczaka „Podziwianie” w ramach projektu ”Kadry pod napięciem”.

Zapraszamy od 18.00 do 23.00 Ostatnie wejście na ekspozycje o godzinie 22.30.

Podczas Nocy Muzeów ogłoszone zostaną wyniki konkursu fotograficznego „Tańcz”. To będzie również jedna z ostatnich szans, aby na tarasie Elektrowni obejrzeć tańczącą rzeźbę Marii Koras. Po intensywnym zwiedzaniu zapraszamy na patio, gdzie w otoczeniu malarstwa Franciszka Maśluszczaka będzie można odpocząć przy kawie i domowym cieście z Café Elektrownia.

Wielbicieli sztuki i książek zachęcamy do odwiedzenia naszej księgarni, w której znajdą się wszystkie nasze nowości wydawnicze.

Zwiedzanie wystaw będzie się odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym oraz z zachowaniem limitu 50 osób przebywających jednocześnie na salach wystawowych. Na zewnątrz budynku zostanie zamontowany ekran, na którym osoby oczekujące na wejście będą mogły obejrzeć koncerty, wywiady z artystami i dokumentacje wystaw, które odbyły się w Elektrowni.

Wstęp – 1 zł

Więcej informacji tutaj.

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

Muzeum będzie czynne w swoich standardowych godzinach otwarcia, od godz. 10 do 16. Będzie można zwiedzać bezpłatnie wystawę stałą oraz wystawy czasowe.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz