Turniej Rycerski w Zamku Na Wodzie w Wojnowicach koło Wrocławia 2021


Turniej Rycerski w Zamku Na Wodzie w Wojnowicach koło Wrocławia odbędzie się 10 lipca 2021 roku. W ramach imprezy zostaną przeprowadzone turnieje rycerskie w kilku kategoriach, w tym turniej konny.

Program

  • 12:30 Uroczysta procesja, odebranie klucza do wrót zamku Wojnowice od Kasztelana Laurynasa, Bogurodzica na żywo, przedstawienie Rycerstwa, Dam na placu turniejowym - salwa z bombardy,
  • 13.00 Turniej konny wraz z kruszeniem kopii - Grupa Konna Dextarius,
  • 14.00 Błazeńskie chichoty Ruphusa Raphusa na katowskim pieńku kata Okrutnego Grzegorza,
  • 14:45 Turniej pieszy bojowy na miecze jednoręczne,
  • 16:15 Turniej łuczniczy,
  • 17:00 Bieg rycerski Dam i Giermków,
  • 18:00 Pokaz tańców średniowiecznych,
  • 18:30 Bitwa o Zamek Wojnowice,
  • 19:00 Uroczyste zakończenie turnieju.
Gdzie i kiedy?

Miejsce: Wojnowice
Data i godzina: 10 lipca 2021 r.
Szczegóły: kew.org.pl

Kalendarz i mapa wydarzeń historycznych

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu, w którym zebraliśmy mnóstwo informacji o terminach tegorocznych: rekonstrukcji, turniejów, pokazów, festiwali, zlotów i innych imprez historycznych. Tam też znajduje się udostępniona mapa, na której zaznaczyliśmy lokalizacje wszystkich zebranych przez nas wydarzeń. Dzięki mapie łatwo znajdziesz ciekawe wydarzenie historyczne w Twojej okolicy.

Patronaty i promocja

Wszystkich organizatorów przedsięwzięć historycznych zapraszamy do zakładki patronat medialny. Znajdują się tam informacje o tym jak zgłosić nam historyczne imprezy, które chcielibyście by nasz portal objął swym patronatem medialnym. Niezależnie od patronatu możecie wysyłać nam informacje o imprezach, zdjęcia lub relacje z wydarzeń, które chętnie opublikujemy. O wydarzeniach możecie także powiadomić nas na dedykowanej temu grupie na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz