Nowy serial TVN. „Receptura” częściowo opowie historię osadzoną w międzywojennej Warszawie


We wrześniu TVN wyemituje pierwszy odcinek serialu „Receptura”, która akcja równolegle toczy się w okresie międzywojennym oraz współczesności. W rolach głównych wystąpią Agnieszka Więdłocha i Zofia Wichłacz.

Kadr z serialu „Receptura” / fot. TVN Grupa Discovery

Jedną z bohaterek „Receptury” jest młoda studentka architektury Zosia (Zofia Wichłacz). Niespodziewanie dziewczyna wpada na trop rodzinnej tajemnicy i przekonuje się, że dylematy miłosne są ponadczasowe. Odnajduje dziennik swojej prababki Marii Kielicz (Agnieszka Więdłocha) i wraz z kolejnymi stronami pamiętnika przenosi się do 1936 r., by poznać jej losy.

Maria, samotna matka z dyplomem z architektury, przyjeżdża do międzywojennej stolicy, aby rozpocząć nowe życie. W Warszawie otrzymuje posadę asystentki Jana Wedla (Jacek Koman). Szybko staje się jego zaufaną pracownicą i powiernicą tajemnic najprężniej działającej fabryki czekolady w Europie. Niestety, rodzinna pamiątka ściąga na Zosię także niebezpieczeństwo, wciągając ją w grę, w której nie wiadomo: kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Dziewczyna będzie musiała odpowiedzieć sobie na pytanie: czy poznając przeszłość, możemy zmienić przyszłość...

W „Recepturze” obok Agnieszki Więdłochy i Zofii Wichłacz wystąpią także: Jacek Koman, Jędrzej Hycnar, Joanna Brodzik, Mateusz Janicki, Cezary Żak, Joanna Jarmołowicz, Piotr Janusz, Fabian Prokein, Alicja Dąbrowska, Przemysław Sadowski, Monika Kwiatkowska, Edward Linde-Lubaszenko oraz gościnnie Emilia Krakowska.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz