Najlepsze namioty na historyczną wyprawę w roku 2021


Sezon wakacyjny już się rozpoczął, a to oznacza, że czas na zakupy turystyczne. Jak wybrać najlepszy namiot na urlop połączony z historyczną wyprawą? Biwaki oraz kempingi to dość ekonomiczna forma spędzania wolnego czasu, dlatego wiele osób właśnie na nią się decyduje. Czym się kierować podczas szukania najlepszych opcji dla siebie? Jakie rozwiązania sprawdzą się przy wyjeździe rodzinnym? Sprawdźmy to razem.

Jakie są rodzaje namiotów?

Namioty możemy podzielić na jedno- oraz wieloosobowe, ale biorąc pod uwagę kryterium konstrukcji spotykamy namioty tunelowe, igloo, geodezyjne. W ostatnim czasie dużą popularność zyskują również modele, które automatycznie rozkładają się po wyjęciu z pokrowca. Będzie to znakomita opcja dla osób, które nie wyjeżdżają pierwszy raz na prawdziwy „urlop pod gołym niebem”. Większość namiotów ma jedną komorę, ale niektóre z nich są również wyposażone w przedsionek.

Najlepsze namioty na wyjazd w pojedynkę

Osoby wybierające się na urlop bez dodatkowego towarzystwa często decydują się na namiot jednoosobowy. Jest to doskonała opcja, ale – jak się okazuje – nie zawsze ta najlepsza. Dlaczego? Chodzi oczywiście o bagaż i dobrą jego organizację. Namioty jednoosobowe często są naprawdę małe i w praktyce brakuje w nich miejsca na wygodne rozłożenie torby podróżnej. Jeżeli nie chcesz spać w nocy z walizką pod nogami, przemyśl czy nie lepszym rozwiązaniem będzie zakup również małego namiotu dwuosobowego. W tej wersji miejsca jest nieco więcej i w pojedynkę z pewnością uda Ci się ją odpowiednio zorganizować. Dobrą opcją będzie również namiot jednoosobowy z przedsionkiem. W takim przypadku wspomniany przedsionek będzie miejscem, w którym może leżeć torba.

Wyjazd rodzinny: jaki namiot wybrać?

Wybieracie się na letni urlop wspólnie z całą rodziną? Ciekawym rozwiązaniem będzie wygodny, duży namiot tunelowy z dużym przedsionkiem. Sklepy z wyposażeniem dla turystów wychodzą naprzeciw wymaganiom klientów i dbają o szczegóły w zakresie wykonania namiotów dla rodzin. Niektóre z nich mogą mieć kilka pokoi lub nawet osobne wejścia. Przestronny przedsionek może pomieścić nie tylko bagaże, ale również przenośny stolik i krzesełka, dzięki którym będą możliwe wspólne śniadania na świeżym powietrzu. Jeżeli nie chcecie spędzić całego dnia w namiocie i planujecie wycieczki piesze, koniecznie sprawdźcie TOP 3 plecaków turystycznych. Wybór najlepszego modelu wcale nie musi być trudny.

Kupowanie namiotu dla początkujących: co warto wiedzieć?

Podczas zakupów warto sprawdzić szczegółowo wszystkie parametry związane ze sprzętem. Szczególnie ważna jest wodoodporność oraz jakość wykonania. Słabej jakości namioty narażone są na zniszczenia na wskutek silnych wiatrów oraz intensywnych opadów. Z punktu widzenia początkujących, bardzo istotny jest również sposób składania oraz rozkładania namiotu. W praktyce ważne jest też to, jakie rozmiary ma dany namiot po złożeniu. Obecnie bardzo popularne są namioty rozkładające się samodzielnie po wyjęciu z pokrowca. Jest to doskonała opcja dla początkujących, ale wadą tego modelu jest nietuzinkowy rozmiar po złożeniu. Tego rodzaju namioty często są okrągłe i trudne do spakowania do torby. Decydując się na taki namiot warto również przećwiczyć w domu jego składanie lub zabrać ze sobą instrukcję. Świetną alternatywą dla tych modeli może być namiot igloo. Jest on szczególnie zalecany dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na rozkładanie namiotu, a przy tym nie potrzebują dużo wolnej przestrzeni w środku. Będzie to doskonałe rozwiązanie dla pojedynczego rowerzysty na dłuższej, kilkudniowej trasie.

Namioty o zaawansowanej konstrukcji

Oprócz stosunkowo prostych namiotów do rozłożenia sklepy turystyczne oferują również opcje dla osób bardziej zaawansowanych. Wygodny, przestrzenny namiot tunelowy będzie tutaj doskonałym przykładem. Wymaga on trochę czasu oraz pracy podczas rozkładania, ale ten wysiłek jest naprawdę opłacalny. Ciekawym rozwiązaniem będzie również namiot geodezyjny, który cechuje się dość dużą stabilnością oraz wytrzymałością po rozłożeniu.

Artykuł powstał we współpracy z e-horyzont.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz