Latarki terenowe i survivalowe - top produkty na historyczny biwak


Biwak na łonie natury może być świetnym sposobem na spędzanie urlopu także jeśli naszym celem są historyczne miejsca. Bliskość przyrody działa uspokajająco, pozwoli wyciszyć się i oderwać od trosk życia codziennego. Do biwaku należy jednak odpowiednio się przygotować, a jednym z elementów przygotowania jest wybór odpowiedniej latarki terenowej lub survivalowej.

Czym charakteryzuje się dobra latarka na biwak?

Mobilne źródło światła to ważny element każdego biwaku. Kiedy jesteśmy poza miastami, w miejscach bez żadnego źródła światła, niezawodna latarka może okazać się niezbędną częścią wyposażenia. Oczywiście miejsca wyznaczone do tego rodzaju wypoczynku są często w odpowiedni sposób oświetlone, ale nawet w takim przypadku latarki outdoorowe i survivalowe będą użyteczne. Awaria oświetlenia i przerwy w dostawie prądu mogą zdarzyć się zawsze, a samotna noc w ciemności nie sprawi, że wyjazd będziemy wspominać z przyjemnością.

Podczas biwaku niezawodne źródło światła to rzecz niezbędna, dzięki niemu można poczuć się bezpieczniej. Noc nie jest już tak straszna, kiedy wszystko można oświetlić mocnym strumieniem światła. Dzisiejsze latarki mają wiele funkcji i często naprawdę wysoką wydajność. Są też latarki bardzo małe, które zmieszczą się w kieszeni i zawsze będą pod ręką. Poniżej prezentujemy przykłady producentów, którzy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród klientów i jednocześnie są gwarantem jakości.

Latarki Falcon Eye

Falcon Eye Alpha 2.2

Marka Falcon Eye powstała z inicjatywy firmy Mactronic. Celem było stworzenie serii produktów, których charakterystyka będzie jak najbardziej zgodna z potrzebami klientów. Ważnym aspektem była też strona ekonomiczna, latarki Falcon Eye są stosunkowo tanią opcją, dlatego większość klientów będzie mogła sobie na nie pozwolić. W ofercie znajdują się latarki dla biegaczy, rowerzystów, podróżników, mechaników samochodowych i pracowników budowlanych.

Falcon Eye w swojej ofercie posiada poręczną latarkę, która nie zajmie dużo miejsca w plecaku, zmieści się nawet w kieszeni! Latarka Falcon Eye Alpha 2.2 to wydajne źródło światła, które zamknięte zostało w niewielkiej obudowie. Posiada ona trzy tryby pracy – wysoki, niski i migający. Całość wykonano z wysokiej jakości aluminium lotniczego, które sprawia, że urządzenie wytrzyma upadki z wysokości 1 metra. Ten model znakomicie sprawdzi się podczas biwaku, kiedy zapadnie wieczór, a nam przyjdzie szukać czegoś w bagażach. Tak poręczne urządzenie powinno znaleźć miejsce w plecaku każdego podróżnika.

Latarki LedLenser

Ledlenser MH6

Ledlenser to bardzo popularny producent latarek. Latarki Ledlenser cieszą się zaufaniem klientów w kwestii jakości i elegancji wykonania. Klienci cenią sobie szeroki asortyment, który dopasowany został do ich potrzeb. Latarki dla hobbystów i dla profesjonalistów, producent stara się dbać o każdy rodzaj kupującego.

LedLenser posiada w swojej ofercie również latarki, które można zabrać na kemping lub biwak. Latarki te powstały z myślą o miłośnikach obozowania pod gołym niebem lub w samochodzie. Prócz latarek ręcznych w ofercie można znaleźć też wygodne latarki czołowe, które pozwalają zachować wolne ręce. Może się to przydać po zmroku podczas rozbijania namiotu.

Wśród latarek czołowych, które sprawdzą się w czasie biwaku, wyróżnić można Ledlenser MH6. Latarka ta jest bardzo uniwersalna, sprawdzi się w garażu, ogrodzie, warsztacie i oczywiście podczas wypraw w teren. Charakteryzuje się strumieniem świetlnym nawet do 100 lumenów. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym paskom, Ledlenser MH6 doskonale dopasowuje się do kształtu głowy. Zasilana jest standardowymi bateriami AAA.

Latarki Olight

Olight I3T EOS Brass

Olight to marka, która powstała w 2006 roku. Jej produkty szybko zyskały popularność w Stanach Zjednoczonych. Wysoka wydajność połączona z niewielkimi kształtami – to cechy, które wyróżniają idealne kieszonkowe źródło światła. Latarki Olight to bogata oferta małych urządzeń, które sprawdzą się podczas obozowania.

Latarka Olight I3T EOS Brass to urządzenie typowo kieszonkowe. Jej długość to jedynie 8,9 cm. Latarka potrafi świecić strumieniem świetlnym o mocy 180 lumenów na odległość 60 metrów. Baterie AAA w najsłabszym trybie świecenia powinny wytrzymać 16 godzin.

Biwak to świetny pomysł na spędzanie czasu. Należy jednak pamiętać, by odpowiednio się przygotować. Taki rodzaj wypoczynku może tworzyć wspomnienia, które zapamiętane będą na lata. Od naszego wcześniejszego przygotowania zależy, czy będą to wspomnienia pozytywne.

Artykuł powstał we współpracy z elatarka.pl.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz