W listopadzie NBP wyemituje banknot kolekcjonerski z Lechem Kaczyńskim


Narodowy Bank Polski wyemituje banknot kolekcjonerski z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego. Pieniądz o nominale 20 zł trafi do obiegu już 9 listopada.

Banknot kolekcjonerski z Lechem Kaczyńskim / fot. NBP

Banknot trafi do obiegu w liczbie 80 000 sztuk. Oprócz byłego prezydenta na banknocie znajdzie się także motywy przedstawiające Pałac Prezydencki, Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie oraz Stocznię Gdańską. W przeszłości banknoty kolekcjonerskie o nominale 20 zł były sprzedawane za ok. 200-250 zł. Ich wartość rzeczywista zależna jest od zainteresowania kolekcjonerów.

Będzie to trzynasty banknot kolekcjonerski wydany przez Narodowy Bank Polski. Wcześniej zostały wydane banknoty z wizerunkami m.in. Jana Długosza, Fryderyka Chopina, Juliusza Słowackiego i Marii Skłodowskiej-Curie.

Banknot kolekcjonerski z Lechem Kaczyńskim / fot. NBP

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz