Film Babylon - fabuła, obsada i data premiery


Babylon to film mający opowiadać o amerykańskim przemyśle filmowym w momencie, gdy film dźwiękowy zastępował nieme produkcje.

Brad Pitt / fot. NASA/Joel Kowsky

Babylon - zarys fabuły

Akcja filmu ma się rozgrywać w Hollywood pod koniec lat 20-tych XX wieku. Według wstępnych informacji ma opowiadać o amerykańskim przemyśle filmowym w momencie, gdy film dźwiękowy zastępował nieme produkcje.

Babylon - reżyser i twórcy

Za reżyserię i scenariusz filmu Babylon odpowiada Damien Chazelle. Był reżyserem takich produkcji jak Whiplash, La La Land i Pierwszy człowiek. Za La La Land został uhonorowany Oscarem za reżyserię.

Babylon - obsada

W rolach głównych wystąpią Olivia Wilde, Brad Pitt i Tobey Maguire.

Babylon - data premiery

Film zgodnie z zapowiedziami twórców ma mieć premierę w 2022 r.

* * *

Kliknij tutaj i zobacz najnowsze informacje, zapowiedzi, zwiastuny i inne przygotowane przez nas materiały ze świata filmów historycznych i kostiumowych.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz