Film Gladiator 2 - fabuła, obsada i data premiery


Produkcja pod roboczym tytułem Gladiator 2 ma być gotowa w 2023 r. Opowie o losach Lucjusza, bratanka cesarza Kommodusa.

Ridley Scott

Gladiator 2 - zarys fabuły

Wydarzenia z filmu według wstępnych informacji mają opowiadać historię Lucjusza, bratanka cesarza Kommodusa.

Gladiator 2 - reżyser i twórcy

Film wyreżyseruje Ridley Scott. Znany z takich historycznych produkcji jak Ostatni pojedynek, Królestwo niebieskie i Gladiator. Za scenariusz odpowiada Peter Craig. Wcześniej odpowiadał za scenariusz w takich produkcjach jak Igrzyska śmierci i Top Gun: Maverick. Autorem zdjęć będzie polski operator filmowy, Dariusz Wolski.

Gladiator 2 - obsada

Obsada nie jest jeszcze znana. Ale w Gladiatorze postać Luciusa odgrywał Spencer Treat Clark. Aktor zagrał także w takich produkcjach jak Glass, Królestwo zwierząt i Rzeka tajemnic.

Gladiator 2 - data premiery

Film zgodnie z zapowiedziami twórców ma mieć premierę w 2023 r.

* * *

Kliknij tutaj i zobacz najnowsze informacje, zapowiedzi, zwiastuny i inne przygotowane przez nas materiały ze świata filmów historycznych i kostiumowych.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz