Film Kitbag - fabuła, obsada i data premiery


Kitbag to tytuł filmu biograficznego poświęconego Napoleonowi Bonaparte. Za jego reżyserię odpowiada Ridley Scott, a w roli głównej wystąpi Joaquin Phoenix.

Joaquin Phoenix i Napoleon Bonaparte

Kitbag - zarys fabuły

Film jest oryginalnym i osobistym spojrzeniem na historię Napoleona Bonaparte i jego szybką, bezwzględną wspinaczkę ku władzy, widzianą przez pryzmat uzależniających i często niestabilnych relacji z żoną i jedyną prawdziwą miłością, Józefiną.

Kitbag - reżyser i twórcy

Film wyreżyseruje Ridley Scott. Znany z takich historycznych produkcji jak Ostatni pojedynek, Królestwo niebieskie i Gladiator. Za scenariusz odpowiada David Scarpa. Wcześniej odpowiadał za scenariusz w takich produkcjach jak Człowiek z wysokiego zamku i Wszystkie pieniądze świata. Autorem zdjęć będzie polski operator filmowy, Dariusz Wolski.

Kitbag - obsada

Pełna obsada nie jest jeszcze znana. Ale w rolę Napoleona wcieli się Joaquin Phoenix, a Józefinę zagra Jodie Comer.

Kitbag - data premiery

Film zgodnie z zapowiedziami twórców ma mieć premierę w 2022 r.

* * *

Kliknij tutaj i zobacz najnowsze informacje, zapowiedzi, zwiastuny i inne przygotowane przez nas materiały ze świata filmów historycznych i kostiumowych.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz