Hollywood szykuje epickie filmy biograficzne. Wyreżyserują je Scorsese, Nolan i Scott


W najbliższych latach w Hollywood zostanie nakręconych kilka filmów biograficznych. Opowiedzą historię znanych osób i ich wpływu na dzieje świata. Zekranizowane zostaną losy Napoleona, Roberta Oppenheimera i Theodora Roosevelta. 

Kitbag

Joaquin Phoenix i Napoleon

Kitbag to tytuł filmu biograficznego poświęconego Napoleonowi Bonaparte. Za jego reżyserię odpowiada Ridley Scott, a w roli głównej wystąpi Joaquin Phoenix. Premiera zaplanowana jest na 2022 r.

Oppenheimer

Cillian Murphy i Robert Oppenheimer

Film Oppenheimer opowie historię amerykańskiego naukowca J. Roberta Oppenheimera, który miał olbrzymi wpływ na skonstruowanie bomby atomowej. W trakcie II wojny światowej Oppenheimer był dyrektorem naukowym Projektu Manhattan, w ramach którego została opracowana pierwsza bomba atomowa. Za jego reżyserię odpowiada Christopher Nolan. W roli głównej obsadzony został Cillian Murphy.

Roosevelt

Leonardo DiCaprio i Theodore Roosevelt

Roosevelt to dramat biograficzny o amerykańskim prezydencie Theodorze Roosevelcie. Za jego reżyserię odpowiada Martin Scorsese. W roli tytułowej zobaczymy Leonardo DiCaprio. Premiera jest zaplanowana na 2023 r.

* * *

Kliknij tutaj i zobacz najnowsze informacje, zapowiedzi, zwiastuny i inne przygotowane przez nas materiały ze świata filmów historycznych i kostiumowych. Natomiast tutaj możesz zapoznać się z tegorocznymi premierami filmów historycznych.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz