Johnny Depp we francuskim dramacie historycznym zagra rolę króla Ludwika XV


Johnny Depp wcieli się w postać francuskiego króla Ludwika XV w historycznym dramacie, w którym zagra także Maïwenn, która również wyreżyseruje ten film. Tytuł produkcji nie jest jeszcze znany.

Johnny Depp wcieli się w rolę Ludwika XV

Maïwenn (wł. Maïwenn Le Besco) zagra Jeanne du Barry, ostatnią kochankę króla. Ludwik XV był jednym z najdłużej panujących władców Francji (1715-1774). Był następcą Ludwika XIV. Jego żoną była Maria Leszczyńska, młodsza córka króla polskiego Stanisława Leszczyńskiego i Katarzyny Opalińskiej. Króla miał także wiele kochanek. Jedną z nich była du Barry. Król zmarł w 1774 r. na ospę. Tuż przed śmiercią wyspowiadał się, a warunkiem rozgrzeszenia było odwołanie kochanki. Ta trafiła do klasztoru Pont-au-Dames oczekując na los króla, gdyby ten wyzdrowiał miała powrócić na Wersal. Ludwik XV jednak zmarł, a du Barry prawie dwadzieścia lat później została stracona podczas rewolucji francuskiej.

Czytaj takżeMaria Leszczyńska wygrała casting na królową Francji. Pokonała w nim 99 konkurentek

Francuski magazyn „Closer” podał, że zdjęcia do filmu będą kręcone od 8 lipca w Paryżu, w tym kilka scen zostanie nakręconych w słynnym pałacu wersalskim. Językiem filmu będzie najprawdopodobniej francuski. Deep zna go, gdyż wiele lat mieszkał w Paryżu ze swoją partnerką Vanessą Paradis, z którą ma córkę.

* * *

Kliknij tutaj i zobacz najnowsze informacje, zapowiedzi, zwiastuny i inne przygotowane przez nas materiały ze świata filmów historycznych i kostiumowych. Natomiast tutaj możesz zapoznać się z tegorocznymi premierami filmów historycznych.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz