Warsztaty Polskiej Grupy Zbrojeniowej i Hyundai Rotem


Polska Grupa Zbrojeniowa zorganizowała we współpracy z Hyundai Rotem cykl warsztatów przemysłowych dotyczących potencjalnych obszarów strategicznej współpracy. Celem spotkań jest wypracowanie formuły partnerstwa PGZ z Grupą z Korei Południowej.

Warsztaty Polskiej Grupy Zbrojeniowej i Hyundai Rotem / fot. grupapgz.pl

Warsztaty odbyły się zarówno w Warszawie jak i w kilku przedsiębiorstwach, wytypowanych w toku poprzednich spotkań jako potencjalne centra kompetencyjne dla wspólnych polsko-koreańskich projektów dot. przemysłu obronnego jak i oferty cywilnej. 

„Formuła warsztatów ma finalnie doprowadzić do możliwości zawarcia porozumień przemysłowych pomiędzy naszą Grupą a naszym koreańskim partnerem. Rozmowy dotyczą wielu obszarów, w których koreańskie technologie i nasze kompetencje przekładają się na obopólne korzyści. W dwóch znaczących projektach, kołowym oraz gąsienicowym nasze interesy są zbieżne i liczę, że niedługo będziemy mogli ogłosić szczegóły tych przedsięwzięć” - podkreślił Sebastian Chwałek, Prezes Zarządu PGZ S.A.

Polska Grupa Zbrojeniowa aktywnie rozwija swoją ofertę produktów i usług, które przekładałyby się na wzrost potencjału Sił Zbrojnych RP oraz formacji sojuszniczych. Pozyskanie tak renomowanego partnera, jakim jest Hyundai Rotem to szansa dla przedsiębiorstw Grupy na rozwój ich oferty m.in. w obszarze platform pancernych oraz kołowych, które byłyby produkowane oraz kompletowane w Polsce. 

„Partnerski format współpracy to preferowana dla nas ścieżka pozyskania technologii kluczowych dla dalszego rozwoju oraz budowy autonomii Grupy w segmencie projektów pancernych i samochodowych”- dodał prezes Chwałek.

Drugim filarem rozmów z koreańskim przedsiębiorstwem są rozwiązania, wyroby oraz usługi z przemysłu ciężkiego nakierowane na rynek cywilny. Pozyskanie wiedzy oraz technologii do ich produkcji i współpraca przy ofertowaniu pozwoliłoby na wzmocnienie oferty Grupy w segmencie rozwiązań pozamilitarnych.

Źródło: grupapgz.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz