Kevin Spacey zagra w filmie o Batu-chanie, wnuku legendarnego Czyngis-chana


Kevin Spacey wystąpi w superprodukcji historycznej 1242 - Gateway to the West. Ten brytyjsko-węgiersko-mongolski film opowie historię Batu-chana - wnuka legendarnego Czyngis-chana.

Batu-chan / fot. CC BY-SA 3.0, wikipedia.org

Film 1242 - Gateway to the West opowiada historię Batu-chana - wnuka legendarnego Czyngis-chana, założyciela Złotej Ordy. Kierował mongolską inwazją na Europę. Jego wojska podbiły Ruś Kijowską i w 1240 zajęły Kijów. Elementem inwazji był mongolski najazd na Polskę w 1241, a także na Węgry.

Zdjęcia do produkcji mają rozpocząć się w październiku tego roku na Węgrzech. Film według scenariusza Arona Horvatha i Joan Lane wyreżyseruje Péter Soós. Poza Kevinem Spaceyem w 1242 mają wystąpić także Christopher Lambert, Eric Roberts i Jeremy Neumark-Jones.

Będzie to największa produkcja w jakiej wystąpi Spacey od jesieni 2017 r., gdy aktor został oskarżony o napaść seksualną oraz molestowanie. Stracił wówczas rolę w serialu House of Cards, a jego sceny w filmie Wszystkie pieniądze świata zostały nakręcone od nowa z udziałem Christophera Plummera.

Więcej o filmach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz