Podróżuj bez problemów do USA


Wycieczka za ocean to marzenie dla wielu Polaków. Wiele osób chciałoby wyjechać do Ameryki, jednak często nie wiedzą jak się za to zabrać. W biurach turystycznych można znaleźć pakiety, które zawierają pobyt w USA, ale wtedy jest się skazanym na to, co przygotowała firma. Jednak samodzielna organizacja wyjazdu do Stanów też nie jest trudna, wystarczy, że skorzystasz z naszych wskazówek.

Wyjazd do USA bez wizy

Wielu prezydentów obiecywało, że Polacy będą mogli latać do Stanów Zjednoczonych bez wiz. Lata mijały, zmieniała się władza a nadal, żeby wylecieć za ocean, trzeba było uzyskać specjalne pozwolenie. To na szczęście zmieniło się w roku 2019. Wtedy to Polska została włączona do programu bezwizowego i od tego czasu nie potrzeba dodatkowej zgody na wyjazd.

To nie oznacza jednak, że nie potrzebujesz dokumentów na to, żeby wyjechać do USA. Podróż nie może się odbyć bez posiadania ważnego paszportu. To absolutnie niezbędne musi on być ważny przez 6 miesięcy. Poza tym, Polacy, którzy podróżują w celach turystycznych na okres krótszy niż 90 dni, muszą dokonać rejestracji w systemie ESTA. Koszt takiej rejestracji wynosi 14$.

Znajdź lot i nocleg

Kluczowym elementem wyjazdu do Stanów Zjednoczonych jest organizacja przelotu. Warto rozpocząć poszukiwania o wiele wcześniej, wtedy masz szansę na to, żeby dorwać jakąś okazję. Jeśli nie masz jeszcze dopiętego swojego budżetu, to środki na pokrycie ceny biletów możesz uzyskać dzięki Bocian Pożyczki. Szybko otrzymasz pieniądze, zapłacisz nimi za lot i sporo przy okazji zaoszczędzisz.

Lot to jedno, jednak musisz też mieć miejsce, gdzie się zatrzymasz. Istnieje wiele portali, które oferują noclegi. Jeśli podróżujesz z dzieckiem, to musisz też kupić wszystkie niezbędne produkty, które znajdziesz w ofercie Mamaginekolog. Sklep przedstawia szeroki wybór produktów. Brakujące artykuły kupisz też w popularnych marketach, Iulotka sprawi, że zapłacisz za nie o wiele mniej. Możesz też poszukać apartamentu, który będzie wyposażony w produkty dla dzieci, lub zdecydować się na wynajęcie pokoju od osoby prywatnej i poproszenie jej o pomoc w zorganizowaniu pobytu z dzieckiem.

Pamiętaj o ubezpieczeniu

Kluczową rzeczą, której nie wolno zapomnieć jest ubezpieczenie. To absolutna konieczność, musisz mieć gwarancję, że gdy wydarzy się coś nieprzewidzianego będziesz mieć zabezpieczenie. Szczególnie jeśli niezbędne będzie leczenie. Wizyty u lekarzy w USA są drogie. Co prawda, wysoka cena jest powiązana z najlepszą jakością usług, lecz to może mocno nadszarpnąć budżet wyprawy.

Dlatego warto wybrać ubezpieczenie. Nie ma sensu na nim oszczędzać, pakiet powinien obejmować przynajmniej 100 tys. $ na koszty medyczne. Wtedy z tyłu głowy będziesz mieć pewność, że jeśli coś nieprzewidzianego się stanie, to ubezpieczalnia pokryje koszt leczenia. Warto do tego dobrać wariant obejmujący nieszczęśliwe wypadki, dzięki czemu zaoszczędzisz sobie dużo stresu. Jeśli nie wziąłeś tego pod uwagę podczas planowania budżetu wycieczki, to Bocian Pożyczki sprawi, że zwiększysz go na jasnych zasadach.

Co warto zwiedzić w USA?

Ogromny kraj za oceanem działa na wyobraźnie. Ma na to wpływ oczywiście Hollywood i filmy, które zostały tam przygotowane. To one często sprawiają, że wielu Polaków chce poznać świat, który zna z ekranów kin oraz telewizorów. A skoro Hollywood to warto zwiedzić Los Angeles. To jedno z najbardziej popularnych miast w Stanach Zjednoczonych. Śmiało można powiedzieć, że jest to stolica luksusu i przepychu.

Podobnie zresztą jak Las Vegas. To stolica światowych kas, beztroski i zabawy bez końca. Jednak to miasto potrafi być zgubne, dlatego też warto znać umiar w zwiedzaniu kasyn. Jednak trudno znaleźć lepiej oświetlone miejsce na świecie niż Las Vegas. Zresztą nie ma drugiego miejsca, w którym możesz spotkać, aż tylu Elvisów Presley’ów.

Te dwa miasta znajdują się na zachodnim wybrzeżu. Jednak na wschodnim znajdziesz również mnóstwo miejsc do zwiedzenia. Przede wszystkim, jest to Nowy Jork. To ogromne miasto, w którym swoją siedzibę mają największe światowe korporacje. Podobno to miejsce, które nigdy nie śpi, dlatego warto je odwiedzić o każdej porze.

Będąc w USA warto też zwiedzić inne miasta, np. Miami, Chicago, czy Waszyngton, który jest stolicą tego ogromnego kraju. Zresztą Stany Zjednoczone mają aż tak ogromną powierzchnię, że gdziekolwiek pojedziesz, to obejrzysz coś ciekawego. Nie czekaj więc dłużej, tylko wykup lot, zarezerwuj nocleg, wykup ubezpieczenie i ruszaj na podbój tego światowego mocarstwa.

Artykuł powstał we współpracy z tipli.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz