Francuski CNIM dostarczy Polsce mosty pontonowe za 1,5 mld zł


Francuski CNIM dostarczy Polsce mosty pontonowe za 1,5 mld zł. Nowy nabytek zastąpi wysłużone zestawy pontonowe PP-64 Wstęga.

PFM / fot. CNIM System Industries

Umowa przewiduje dostawę parków pontonowych PFM na potrzeby wojsk inżynieryjnych. Nowa generacja zmotoryzowanych mostów pływających PFM spełnia potrzeby armii w zakresie ciągłego (most pontonowy) lub nieciągłego (prom) przekraczania przeszkód wodnych.

PFM zapewni możliwość przeprawy także ważącym ponad 70 ton czołgom Abrams M1A2 SEPV3. System jest wyposażony w sekcje o długości 10 m. lub 6,75 m. Sekcje są wyposażone w wysokowydajne zintegrowane silniki zaburtowe.

Maksymalna wartość zamówienia została określona na 1,5 mld zł, a przewidziana kontraktem cena jednego kompletu wynosi 115 mln zł brutto.

CNIM (Constructions industrielles de la Méditerranée) to francuski producent sprzętu działający na całym świecie. Grupa dostarcza produkty i usługi do głównych organizacji sektora publicznego i prywatnego, władz lokalnych i rządów krajowych na rynkach środowiska, energii, obronności i zaawansowanych technologii. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1856 r. CNIM jest notowany na giełdzie Euronext w Paryżu.

Więcej o wojsku i uzbrojeniu przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Źródło: cnim.com

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz