Catherine Called Birdy. Zwariowana komedia osadzona w średniowieczu wkrótce na Amazone Prime


Catherine Called Birdy to komedia napisana i wyreżyserowana przez Lenę Dunham, oparta na powieści Karen Cushman o tym samym tytule z 1994 r.

Catherine Called Birdy - o filmie

Rok? 1290. W średniowiecznej angielskiej wiosce Stonebridge Lady Katarzyna (znana jako Birdy) jest najmłodszym dzieckiem Lorda Rollo i Lady Aislinn. Jej plac zabaw to Stonebridge Manor, dom, który podobnie jak rodzina widział lepsze czasy. Ubogi finansowo i całkowicie chciwy, Rollo widzi swoją córkę jako drogę wyjścia z ruiny finansowej, poślubiając ją zamożnemu mężczyźnie za pieniądze i ziemię. Ale Birdy, podobnie jak wszystkie wspaniałe nastoletnie bohaterki, jest porywająca, sprytna i żądna przygód – i gotowa odstraszyć każdego zalotnika, który przyjeżdża w coraz bardziej pomysłowy sposób. Jej wyobraźnia, bunt i głęboka wiara we własne prawo do niezależności postawiły ją w konflikcie z rodzicami.

reżyseria: Lena Dunham
scenariusz: Lena Dunham
obsada: Bella Ramsey, Andrew Scott, Billie Piper i Joe Alwyn
gatunek: komedia, kostiumowy
produkcja: USA
premiera: 2022

Catherine Called Birdy - trailer

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz