Johnny Depp jako Ludwik XV. Powrót aktora w filmie Jeanne du Barry


Johny Depp po przerwie spowodowanej konfliktem z byłą żoną i związanymi z tym procesami sądowymi wkrótce wróci do kin w nowej roli. Tym razem wcieli się w postać francuskiego króla Ludwika XV. Pojawiło się pierwsze zdjęcie przedstawiające Deppa w nowej roli.

Ludwik XV był jednym z najdłużej panujących władców Francji (1715-1774). Był następcą Ludwika XIV. Jego żoną była Maria Leszczyńska, młodsza córka króla polskiego Stanisława Leszczyńskiego i Katarzyny Opalińskiej. Króla miał także wiele kochanek. Jedną z nich była tytułowa du Barry (w tej roli Maïwenn, wł. Maïwenn Le Besco) była ostatnią kochankę króla. Król zmarł w 1774 r. na ospę. Tuż przed śmiercią wyspowiadał się, a warunkiem rozgrzeszenia było odwołanie kochanki. Ta trafiła do klasztoru Pont-au-Dames oczekując na los króla, gdyby ten wyzdrowiał miała powrócić na Wersal. Ludwik XV jednak zmarł, a du Barry prawie dwadzieścia lat później została stracona podczas rewolucji francuskiej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez johnny depp daily (@johnnydepp_daily)

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz