Finał Spotkań z historią i najsłynniejszy zespół akordeonowy na świecie


Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn to światowej klasy akordeoniści. Wykorzystując w swej twórczości wszelkie zalety akordeonu, odkrywają wciąż nowe możliwości tego instrumentu, zmieniając jego oblicze. Ich koncerty to muzyczne spektakle zawierające akcję i dramaturgię. Występ MOTION TRIO uświetni galę finałową 10. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. Przed koncertem poznamy zwycięzców konkursu festiwalowego. Gala odbędzie się w sobotę 20 sierpnia 2022 o godz. 20:30 na Rynku Wielkim w Zamościu. Patronat medialny nad wydarzaniem sprawuje Historia.org.pl - Polski portal historyczny.

To będą wyjątkowe i jubileuszowe „Spotkania z historią”. 10. edycja Zamojskiego Festiwalu Filmowego wystartuje 18 sierpnia 2022. Podczas trzech dni festiwalu, miłośnicy historii obejrzą najlepsze i najnowsze polskie filmy dokumentalne i reportaże filmowe, a w tym roku, także seriale o tematyce historycznej.

Zamojskie „Spotkania z historią„ to również okazja, aby spotkać się z wybitnymi twórcami filmowymi, uczestniczyć w lekcji mistrzowskiej, zobaczyć premiery filmowe TVP Historia, a także wziąć udział w wystawach, pokazach historycznych, koncertach i projekcjach filmowych w Centrum Kultury Filmowej ”Stylowy” i na zamojskiej starówce.

Zamojskie wątki pojawią się podczas wydarzeń specjalnych jubileuszowego 10. Zamojskiego Festiwalu Filmowego. Tegoroczne „Spotkania z historią„ zainauguruje plenerowa projekcja filmu o Janie Zamoyskim „Gra o koronę„ (18.08.2022, godz. 20:00, Rynek Wodny w Zamościu). Zrealizowany z rozmachem i przy użyciu nowoczesnych technologii, fabularyzowany dokument, przedstawia kluczowe momenty biografii Jana Zamoyskiego. To wspaniała lekcja historii w atrakcyjnym wydaniu. W programie wydarzeń specjalnych jest także kręcony m.in. w Zamościu i z udziałem lokalnych grup rekonstrukcyjnych, dokument Leszka Wiśniewskiego ”Chocim 1621 – cztery wieki po bitwie” (19.08.2022, godz. 14:15, CKF Stylowy).

W scenerii zamojskiej starówki publiczność festiwalowa obejrzy najnowsze, przedpremierowe produkcje TVP Historia. Na przegląd filmów z okazji 15-lecia stacji , TVP Historia zaprasza 19 sierpnia 2022 o godz. 20:00 na Rynek Wodny . W repertuarze m.in. film „Od Popiela do Piasta”, reż. Zdzisław Cozac.

W programie wydarzeń specjalnych znalazła miejsce lekcja mistrzowska z wybitnym operatorem filmowym Andrzejem Adamczakiem. Twórca zaprezentuje warsztat pracy filmowca-dokumentalisty. To świetna okazja aby poznać tajniki sztuki filmowej i operatorskiej. Master Class z Andrzejem Adamczakiem odbędzie się w sobotę 20 sierpnia o godz. 15:30 w CKF Stylowy.

W Centrum Kultury Filmowej „Stylowy„ w Zamościu odbędzie się także pokaz specjalny najnowszego filmu Marii Dłużewskiej ”Dzielnieśmy stali, celnie rzucali”. To zapis dramatu, który rozegrał się wciągu kilku grudniowych dni 1970 roku. Film opiera się na odnalezionych nagraniach rozmów osób zaangażowanych w pacyfikację protestów. Projekcja dokumentu odbędzie się w sobotę 20 sierpnia 2021 o godz. 16:45 .

10. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” zakończy się 20 sierpnia galą finałową na Rynku Wielkim w Zamościu, podczas której poznamy laureatów tegorocznego konkursu festiwalowego. Wydarzenie uświetni koncert MOTION TRIO – najsłynniejszego zespołu akordeonowego na świecie. Początek gali o godz. 20:30.

Na wszystkie wydarzenia specjalne wstęp wolny. Na wydarzenia w CKF Stylowy obowiązuje odbiór bezpłatnych wejściówek w kasie kina, ul. Odrodzenia 9.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz