Światowe Forum Muzeów Pól Bitewnych w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku


Jak opowiadać o wielkich historycznych bitwach? Jak dzięki archeologii możemy odkrywać tajemnice pól bitewnych? Tradycyjne wystawy czy nowoczesne technologie? Co wybierają dziś muzea? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odnaleźć będzie można podczas konferencji World Battlefield Museums Forum (Światowe Forum Muzeów Pól Bitewnych), która w dniach 12-13 października odbędzie się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje HIstoria.org.pl - Polski portal historyczny. 

Podczas wydarzenia eksperci z całego świata dyskutować będą na temat roli i działalności muzeów pól bitewnych oraz o tym, jak muzea radzą sobie z wyzwaniami współczesnego świata.

Wykładów będzie można posłuchać zarówno w sali konferencyjnej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, jak i poprzez stronę internetową muzeum w sekcji live-stream poświęconej wydarzeniu.

Patronat Honorowy nad konferencją objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Szczegółowe informacje oraz program na: Światowe Forum Muzeów Pól Bitewnych 2022 | Muzeum II Wojny Światowej (muzeum1939.pl)

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz