Babylon Berlin - premiera, fabuła, obsada, obsada, zwiastun, ile odcinków. Wszystko, co wiemy o serialu HBO


Babylon Berlin to najdroższa produkcja w historii niemieckiej telewizji. To trzymający w napięciu serial kryminalnym o ambitnym policjancie, który wpada na ślad ogromnej korupcji.

Babylon Berlin - fabuła

Babylon Berlin / fot. HBO

Akcja serialu Babylon Berlin dzieje się pod koniec lat dwudziestych ubiegłego wieku w Berlinie, mieście zabawy i grzechu, bezprawia i nieograniczonych możliwości. Berlin to tętniąca życiem metropolia, miejsce, w którym ambitni i utalentowani mają szansę osiągnąć sukces. Ale pod błyszczącą, rozwibrowaną powierzchnią całe masy ubogich mieszkańców walczą o lepsze życie. To jest czas zorganizowanej przestępczości i narastania politycznych ekstremizmów. Dawna władza jeszcze nie złożyła broni, a już nowe, straszniejsze demony zaczynają dochodzić do głosu. Mieszkający w Kolonii młody i pracowity policyjny inspektor Gereon Rath zostaje wysłany do centrali w Berlinie. Jego szefem jest Bruno Wolter, lojalny i troskliwy kolega, który ma swoje sekrety.

Babylon Berlin - twórcy

Reżyser: Tom Tykwer, Achim von Borries, Henk Handloegten

Scenariusz: Tom Tykwer, Achim von Borries, Henk Handloegten

Zdjęcia: Frank Griebe, Bernd Fischer, Philipp Haberlandt

Muzyka: Johnny Klimek, Tom Tykwer

Babylon Berlin - obsada

Babylon Berlin / fot. HBO

Volker Bruch (Gereon Rath), Liv Lisa Fries (Charlotte Ritter), Leonie Benesch (Greta), Lars Eidinger (Alfred Nyssen), Misel Maticevic (Ormianin), Fritzi Haberlandt (Elisabeth Behnke), Peter Kurth (Bruno Wolter), Ernst Stötzner (Generał Seegers), Thomas Thieme (Karl Zörgiebel), Matthias Brandt (August Benda).

Babylon Berlin - premiera

Premiera serialu Babylon Berlin odbyła się w 2017 r.

Babylon Berlin - liczba odcinków

Pierwszy, drugi i czwarty sezon Babylon Berlin liczyły po 8 odcinków. Trzeci sezon liczył 12 odcinków.

Babylon Berlin - liczba sezonów

Serial Babylon Berlin ma cztery sezony. Pierwsze dwa zadebiutowały w 2017 r., trzeci w 2020 r., a najnowszy czwarty w 2022 r.

Babylon Berlin - trailer

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz