Lista seriali historycznych na Amazon Prime Video - premiery, sezony, opisy fabuły


Interesują Cię seriale historyczne, kostiumowe i dokumentalne, które są dostępne na Amazon Prime Video? Zobacz naszą listę seriali historycznych, kostiumowych i dokumentalnych na Amazon Prime Video.

Lista jest aktualizowana.

Carnival Row

Epoka historyczna: XIX w., epoka wiktoriańska
Główne miejsce akcji: Wielka Brytania
Data premiery pierwszego sezonu: 2019
Liczba sezonów: 1

W mrocznym mieście seryjny morderca poluje na nadnaturalne istoty. Prowadzący śledztwo detektyw nieoczekiwanie staje się głównym podejrzanym. To co prawda serial fantasy, ale ubrany w tło z epoki wiktoriańskiej. Przesadzając można by powiedzieć, że to taki Sherlock Holmes w magicznym Londynie. W roli głównej Orlando Bloom, który świetnie odnajduje się w tego typu produkcjach.

Cyd Waleczny

Epoka historyczna: XI w.
Główne miejsce akcji: Półwysep Iberyjski
Data premiery pierwszego sezonu: 2020
Liczba sezonów: 2

Ruy Díaz de Vivar to młody paź. Wiernie służy swemu panu, Sanchowi, następcy tronu Kastylii i Leónu. Chcąc się wyróżnić na dworze i pokazać swój talent do władania mieczem, trafia w sam środek spisku mającego na celu obalenie króla; spisek ten doprowadzi do rozlewu krwi, cierpienia i śmierci, zarówno w królestwach chrześcijan, jak i w muzułmańskich taifach.

Człowiek z Wysokiego Zamku

Epoka historyczna: XX w.
Główne miejsce akcji: Stany Zjednoczone
Data premiery pierwszego sezonu: 2015
Liczba sezonów: 4

Człowiek z Wysokiego Zamku to serial oparty na nagrodzonej powieści Philipa K. Dicka, wyprodukowany przez Ridleya Scotta i Franka Spotnitza. Ukazuje alternatywną wersję historii. Jest nią świat po II wojnie światowej przegranej przez aliantów, w którym Niemcy i Japonia rządzą USA.

Kolej podziemna (2021)

Epoka historyczna: XIX w.
Główne miejsce akcji: Stany Zjednoczone
Data premiery pierwszego sezonu: 2021
Liczba sezonów: 1

Serial zdobywcy Oscara, Barry’ego Jenkinsa, oparty na motywach nagrodzonej Pulitzerem powieści Colsona Whiteheada opowiada o walce Cory Randall o wolność na amerykańskim Południu przed wojną secesyjną. Po uciecze z plantacji Cora odkrywa, że Kolej Podziemna to nie metafora, lecz prawdziwa kolej ukryta pod powierzchnią ziemi.

Sprawa prywatna

Epoka historyczna: lata 40-te XX w.
Główne miejsce akcji: Hiszpania
Data premiery pierwszego sezonu: 2022
Liczba sezonów: 1

Galicja, lata 40. XX wieku. Marina Quiroga, obdarzona zdolnościami detektywistycznymi odważna dziewczyna z wyższych sfer, postanawia wraz z pomocą swojego oddanego lokaja Héctora złapać terroryzującego miasto zabójcę.

Wspaniała Pani Maisel

Epoka historyczna: XX w.
Główne miejsce akcji: Stany Zjednoczone
Data premiery pierwszego sezonu: 2017
Liczba sezonów: 4

Rok 1958, Nowy Jork. Życie Midge Maisel układa się świetnie – mąż, dzieci, wystawne kolacje w eleganckim mieszkaniu. Gdy jej świat staje nagle na głowie, Midge musi szybko zdecydować, do czego się nadaje. Przemiana gospodyni domowej w artystkę stand-upową wszystkim poza nią samą wydaje się niebywała.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz