Northrop Grumman wkrótce zaprezentuje supernowoczesny bombowiec B-21 Raider


Northrop Grumman Corporation we współpracy z amerykańskimi siłami powietrznymi, zaprezentuje B-21 Raidera w pierwszym tygodniu grudnia w zakładzie firmy w Palmdale w Kalifornii.

Wizualizacja B-21 / fot. northropgrumman.com

„B-21 jest najbardziej zaawansowanym samolotem wojskowym, jaki kiedykolwiek zbudowano i jest produktem pionierskich innowacji i doskonałości technologicznej (...) Raider pokazuje poświęcenie i umiejętności tysięcy ludzi, którzy każdego dnia pracują nad produkcją tego samolotu.” – powiedział Doug Young, dyrektor generalny Northrop Grumman Aeronautics Systems.

Po przyznania kontraktu w 2015 r., Northrop Grumman utworzył zespół, który zaprojektował, przetestował i zbudował najbardziej zaawansowany samolot uderzeniowy na świecie. B-21 jest produktem pionierskich praktyk inżynierii cyfrowej Northrop Grumman i zaawansowanych technik produkcji wraz z przełomową technologią ukrywania.

Wizualizacja B-21 / fot. northropgrumman.com

„Northrop Grumman jest dumny z naszego partnerstwa z Siłami Powietrznymi Stanów Zjednoczonych, dostarczamy B-21 Raider, samolot szóstej generacji zoptymalizowany do operacji w bardzo trudnych warunkach” – powiedział Tom Jones, prezes firmy Northrop Grumman Aeronautics Systems.

Sześć samolotów testowych B-21 znajduje się na różnych etapach montażu końcowego w Palmdale w Kalifornii. Northrop Grumman i Siły Powietrzne USA potwierdziły w maju, że pierwszy lot B-21 jest przewidywany na 2023 r. Faktyczny czas pierwszego lotu będzie oparty na wynikach testów naziemnych.

Źródło: northropgrumman.com

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz