Norwegia kupiła polskie Pioruny


Siły Zbrojne Królestwa Norwegii będą wyposażone w systemy rakietowe PIORUN produkowane przez Spółkę MESKO S.A. ze Skarżyska – Kamiennej będącą częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Umowa w tej sprawie została podpisana 29 listopada br. w Oslo. Norwegia jest kolejnym, po Estonii oraz Stanach Zjednoczonych, krajem który zdecydował się na zakupów PIORUNÓW.

Norwegia kupiła polskie Pioruny / fot. mesko.com.pl

Umowę w imieniu MESKO S.A. podpisał wiceprezes Spółki Przemysław Kowalczuk. W ramach wartego kilkadziesiąt milionów euro kontraktu MESKO S.A. dostarczy kilkaset rakiet PIORUN oraz zestawy startowe.

Jest to kolejna umowa, która umacnia pozycję MESKO S.A. i rakietowej części Polskiej Grupy Zbrojeniowej na rynkach zewnętrznych.

- Umowa jest wynikiem postępowania prowadzonego w trybie otwartym, w którym konkurowaliśmy z europejskimi i amerykańskimi dostawcami tej klasy uzbrojenia. Praca wykonana przez ostatni rok przez Polską Grupę Zbrojeniową sprawiła, że nasza oferta okazała się znacznie lepsza, niż naszych konkurentów i wygraliśmy przetarg. Oczywiście nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Jest to nasz przystanek w ekspansji na rynki zewnętrzne. Na tym opiera się nasza strategia dla tej grupy produktów. W dość krótkim czasie skutecznie dostosowaliśmy naszą ofertę do specyficznych wymagań norweskiego klienta, co udowadnia naszą elastyczność zarówno biznesową, jak i technologiczną – zaznacza dr inż. Przemysław Kowalczuk.

Jak dodaje Przemysław Kowalczuk MESKO S.A. ma ogromny potencjał biznesowy, jeśli chodzi o podobne transakcje w przyszłości. Umowa z Norwegią nie jest ostatnią, której można spodziewać się w nieodległym czasie.

MESKO S.A. prowadzi od lat szeroką współpracę z norweską firmą NAMMO w zakresie amunicji średniego kalibru, ale obecnie podpisana umowa jest pierwszą na dostawy tego typu uzbrojenia dla Sił Zbrojnych Norwegii.

Źródło: mesko.com.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz