Polska zakupiła dwa okręty rozpoznania radioelektronicznego za 620 mln euro


Pomiędzy Skarbem Państwa - Agencją Uzbrojenia a Saab AB, została zawarta umowa na dostawę okrętów rozpoznania radioelektronicznego DELFIN.

Polska zakupiła dwa okręty rozpoznania radioelektronicznego za 620 mln euro

Powyższa umowa ma na celu zwiększenie zdolności Sił Zbrojnych RP w zakresie pozyskiwania danych rozpoznawczych w oparciu morskie okrętowe systemy rozpoznania radioelektronicznego.

Wartość umowy wynosi około 620 mln EURO netto, a dostawy 2 okrętów zostaną zrealizowane do 2027 r.

Morskie okrętowe systemy rozpoznania radioelektronicznego umożliwią pozyskiwanie danych rozpoznawczych w zakresie całego spektrum morskiego rozpoznania radioelektronicznego (SIGINT). Szczegółowa specyfikacja systemu stanowi informację niejawną.

Warto podkreślić, że okręty zostaną wybudowane w Stoczni Remontowa Shipbuilding S.A., a strona szwedzka dostarczy specjalistyczne wyposażenie. W realizację umowy zostaną zaangażowane również inne podmioty polskiego przemysłu obronnego, co przełoży się na znaczący udział podmiotów krajowych w tym kontrakcie.

Źródło: Agencja Uzbrojenia, wojsko-polskie.pl/au/

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz