Indiana Jones i tarcza przeznaczenia - premiera, fabuła, obsada, twórcy, zwiastun. Wszystko, co wiemy o tym filmie


Indiana Jones i tarcza przeznaczenia to powrót legendarnego archeologa po latach. Mimo, że Indiana Jones jest coraz starszy to jego rywalami po raz kolejni będą niemieccy naziści, którzy będą chcieli zagarnąć bezcenny artefakt.

Indiana Jones i tarcza przeznaczenia - fabuła

Indiana Jones and the Dial of Destiny

Harrison Ford powraca jako legendarny archeolog w wyczekiwanej piątej części kultowej serii przygodowej „Indiana Jones”, wyreżyserowanej przez Jamesa Mangolda (Ford kontra Ferrari, Logan). Znajdując się w nowej erze, zbliżając się do emerytury, Indy zmaga się z dopasowaniem do świata, który wydaje się go przerastać. Ale gdy macki aż nazbyt dobrze znanego zła powracają w postaci starego rywala, Indy musi założyć kapelusz i jeszcze raz podnieść bicz, aby upewnić się, że starożytny i potężny artefakt nie wpadnie w niepowołane ręce.

Indiana Jones i tarcza przeznaczenia - twórcy

Reżyser: James Mangold

Scenariusz: James Mangold, Jez Butterworth, John-Henry Butterworth

Zdjęcia: Phedon Papamichael

Muzyka: John Williams

Indiana Jones i tarcza przeznaczenia - obsada

Indiana Jones and the Dial of Destiny

Harrison Ford (Indiana Jones), Mads Mikkelsen, Phoebe Waller-Bridge (Helena), Thomas Kretschmann, Boyd Holbrook, Shaunette Renée Wilson, Toby Jones, Antonio Banderas, John Rhys-Davies (Sallah)

Indiana Jones i tarcza przeznaczenia - premiera

Premiera filmu Indiana Jones i tarcza przeznaczenia odbędzie się w 2023 r.

Indiana Jones i tarcza przeznaczenia - trailer

Więcej o filmach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz