Marcin Dorociński jako Jarosław Mądry. Zdjęcia z planu Wikingowie: Walhalla


Marcin Dorociński w drugim sezonie serialu Netflix Wikingowie: Walhalla zagra księcia Rusi Kijowskiej Jarosława Mądrego. To władca, który walczył z Bolesławem Chrobrym i Mieszkiem II, a Ruś podczas jego panowania osiągnęła szczyt potęgi militarnej. Netflix pokazał pierwsze zdjęcia z planu filmowego.

Marcin Dorociński jako Jarosław Mądry

Marcin Dorociński to polski aktor, który był sześciokrotnie nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej za role w filmach: Boisko bezdomnych (2008), Rewers (2009), Róża (2011), Obława (2012), Jack Strong (2014) i Moje córki krowy (2015).

Praca przy serialu Wikingowie: Walhalla to nie pierwsza współpraca aktora z Netflix. W 2018 r. zagrał Wasilija Borgowa w bardzo popularnym serialu Gambit królowej. Natomiast w Wikingach jest odtwórcą roli Jarosława Mądrego. Premiera drugiego sezonu z Marcinem Dorocińskim nastąpi na platformie Netflix w styczniu 2023 r.

Czytaj takżeJarosław Mądry. Książę Rusi Kijowskiej, który bratał się z wikingami

Aktor podpisał także kontrakt na rolę w kultowej serii Mission Impossible, gdzie zagra o boku  Toma Cruise’a. Premiery filmów Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One i Part Two z udziałem Polaka planowane są na 2023 i 2024 r.

Marcin Dorociński jako Jarosław Mądry w serialu Wikingowie: Walhalla / fot. Netflix

Marcin Dorociński jako Jarosław Mądry w serialu Wikingowie: Walhalla / fot. Netflix

Marcin Dorociński jako Jarosław Mądry w serialu Wikingowie: Walhalla / fot. Netflix

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz