Belgrad z Krakowa cztery razy w tygodniu latem 2023. Nowe połączenie z Krakowa


W siatce połączeń na lato 2023 r. Air Serbia planuje uruchomić połączenie z Krakowa do Belgradu. Połączenie będzie realizowane cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Na turystów czekają liczne zabytki i festiwale organizowane w mieście.

Belgrad z Krakowa

„W branży lotniczej trwa sezon Zima 2022/2023, ale przewoźnicy już planują letnie wakacje w nowym roku.” - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. 

„Belgrad może stać się znakomitym miejscem na weekend, a także początkiem podróży po całej Serbii oraz innych państwach półwyspu bałkańskiego.” - dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Belgrad to stolica i największe miasto Serbii. W Belgradzie warto zobaczyć twierdzę Kalemegdan, która stoi na miejscu fortyfikacji wybudowanych w czasach celtyckich oraz Cerkiew Świętego Sawy, będąca jedną z największych cerkwi na świecie. Ciekawymi obiektami architektonicznymi w Belgradzie są budynki wzniesione podczas rządów Jospia Tity, w tym np. Genex Tower. Do najciekawszych muzeów Belgradu należy Muzeum Narodowe, Muzem Lotnictwa oraz Muzeum Nikoli Tesli.

Belgrad jest także miastem wielu festiwali. W tym takich jak FEST (Belgrade Film Festival), BITEF (Belgrad International Theatre Festival), BELEF (Belgrad Summer Festival), BEMUS (Belgrad Music Festival), Międzynarodowe Targi Książki, oraz Belgrade Beer Fest.

Źródło: krakowairport.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz