Prezydent Joe Biden w dniach 20-22 lutego 2023 będzie przebywał z wizytą w Polsce


Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden w przeddzień pierwszej rocznicy inwazji Rosji na Ukrainę będzie przebywał z wizytą w Polsce. Wizyta zaplanowana jest w dniach 20-22 lutego 2023 r.

Joe Biden

Jak podała rzecznik Białego Domu Karine Jean-Pierre:

„W dniach 20-22 lutego prezydent Joseph R. Biden junior będzie przebywał w Polsce. Spotka się z prezydentem Polski Andrzejem Dudą, aby omówić naszą współpracę dwustronną, a także nasze wspólne wysiłki na rzecz wsparcia Ukrainy i wzmocnienia odstraszania NATO.

Spotka się również z przywódcami Bukaresztańskiej Dziewiątki (B9), grupy naszych sojuszników ze wschodniej flanki NATO, aby potwierdzić niezachwiane poparcie Stanów Zjednoczonych dla bezpieczeństwa Sojuszu.

Ponadto prezydent Biden wygłosi przemówienie przed pierwszą rocznicą brutalnej i niesprowokowanej inwazji Rosji na Ukrainę, odnosząc się do tego, jak Stany Zjednoczone zgromadziły świat, by wesprzeć naród ukraiński w obronie wolności i demokracji oraz jak będziemy nadal stać po stronie narodu ukraińskiego tak długo, jak to będzie konieczne.”

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz