Joe Biden przyleciał do Kijowa mimo rosyjskiej agresji. Spotka się z prezydentem Zełenskim


W przededniu wizyty Joe Bidena w Polsce prezydent Stanów Zjednoczonych mimo trwającej wojny na Ukrainie przybył do Kijowa gdzie spotka się z Wołodymyrem Zełenskim.

Joe Biden na spotkaniu z Wołodymyrem Zełenskim w Waszyngtonie / fot. Official White House, Photo by Adam Schultz

24 lutego 2022 r. Rosja dokonała inwazji na Ukrainę próbując zająć jej terytorium oraz stolicę. Mimo, że wojna wciąż trwa a Rosja nadal ostrzeliwuje rakietami terytorium Ukrainy, w tym stołeczny Kijów do tego miasta przybył prezydent USA Joe Biden. Spotka się tam z Wołodymyrem Zełenskim.

Na nagraniu udostępnionym w internecie widać prezydenta USA Joego Bidena na placu Mychajliwskim w Kijowie. Przywódca Stanów Zjednoczonych wraz z prezydentem Zełenskim oddał hołd poległym obrońcom Ukrainy.

Do Kijowa prezydent Biden dotarł najpierw samolotem do Polski, a następnie do Kijowa dotarł pociągiem, który wyruszył wczoraj w nocy.

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz