Festiwal Kultury Wczesnego Średniowiecza XIX Najazd Barbarzyńców 2023


Festiwal Kultury Wczesnego Średniowiecza XIX Najazd Barbarzyńców w 2023 r. odbędzie się na Zamku Ogrodzieniec w dniach 8-9 lipca 2023 r. 

Festiwal Kultury Wczesnego Średniowiecza XIX Najazd Barbarzyńców 2023 - podstawowe informacje

Festiwal Kultury Wczesnego Średniowiecza XIX Najazd Barbarzyńców to międzynarodowy festyn historyczny. Podczas jego trwania Zamek zamienia się w barwną osadę, w której królują Wikingowie, Celtowie, Bałtowie i Słowianie, a wojownicy z różnych zakątków Europy próbują stawać z nimi w szranki.  Liczne warsztaty rzemieślnicze i kramy oferują publiczności wyroby z epoki: biżuterię, uzbrojenie, ubrania oraz strawę ważoną według oryginalnych przepisów. W programie m.in. walki pokazowe, turniej łuczniczy, koncert, walki o most oraz spektakularna wielka bitwa wojów. Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem „Kobiety w świecie Piastów”.

Festiwal Kultury Wczesnego Średniowiecza XIX Najazd Barbarzyńców 2023 - program

Program opublikujemy jak tylko podadzą go organizatorzy.

Festiwal Kultury Wczesnego Średniowiecza XIX Najazd Barbarzyńców 2023 - data i godziny

Festiwal Kultury Wczesnego Średniowiecza XIX Najazd Barbarzyńców 2023 odbędzie się w dniach 8-9 lipca 2023 r.

Festiwal Kultury Wczesnego Średniowiecza XIX Najazd Barbarzyńców 2023 - lokalizacja

Festiwal Kultury Wczesnego Średniowiecza XIX Najazd Barbarzyńców 2023 odbędzie się na Zamku Ogrodzieniec w miejscowości Podzamcze.

Festiwal Kultury Wczesnego Średniowiecza XIX Najazd Barbarzyńców 2023 - organizator

Organizatorem Festiwalu Kultury Wczesnego Średniowiecza XIX Najazd Barbarzyńców jest Zamek Ogrodzieniec.

Więcej informacji tutaj.

Kalendarz wydarzeń historycznych i patronat

W naszym kalendarzu zebraliśmy mnóstwo informacji o terminach tegorocznych: rekonstrukcji, turniejów, pokazów, festiwali, zlotów i innych rekonstrukcyjnych imprez historycznych. Zapraszamy także do naszej grupy na Facebooku, gdzie można dodać informacje o wydarzeniach. Zobacz także nasze inne zestawienia (np. premier filmów historycznych).

Wszystkich organizatorów przedsięwzięć historycznych zapraszamy do zakładki patronat medialny.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz