Dni Skandynawskie w Szczecinie 2023 - data, program, żaglowce, bilety


Dni Skandynawskie 2023 odbędą się w Szczecinie w dniach 11-12 maja 2023 r. 

Dni Skandynawskie w Szczecinie 2023 - podstawowe informacje

Dni Skandynawskie w Szczecinie 2023

Dni Skandynawskie w Szczecinie to coroczne wydarzenie tworzące platformę aktywnej współpracy pomiędzy Polską a Skandynawią. Wydarzenie to podsumowuje realizowane działania w ramach współpracy samorządów, firm i przedsiębiorstw, instytucji kultury, a także szkół i uczelni. Ukazuje różnorodność aktywności, ale również otwiera możliwości dla nowych idei i projektów.

Żagle Szczecin 2023 - program

10 maja

10.00
ODYN. I Wojewódzki konkurs języka angielskiego z elementami wiedzy o krajach nordyckich.
Konkurs skierowany jest do uczniów chcących sprawdzić swoje umiejętności z języka angielskiego oraz wiedzy na temat kultury krajów nordyckich we współzawodnictwie z uczniami z innych szkół.
Organizatorami konkursu są II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie oraz Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
Miejsce: II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie ul. H. Pobożnego 2

11 maja

10.00
INAUGURACJA Dni Skandynawskich
Inauguracja wydarzenia, wypowiedzi Prezydenta Miasta oraz Ambasadorów i przedstawicieli państw skandynawskich
Miejsce:Technopark Pomerania ul. Cyfrowa 6 Szczecin - wstęp na zaproszenie

11.30
Business date – spotkania studentów z przedstawicielami firm skandynawskichMiejsce:Technopark Pomerania ul. Cyfrowa 6 Szczecin - wstęp na zaproszenie

11.30
Networking po Skandynawsku
Drugie z cyklu spotkanie Prezydenta Miasta z przedstawicielami biznesu skandynawskiegoMiejsce:Technopark Pomerania ul. Cyfrowa 6 Szczecin - wstęp na zaproszenie

17.00
Na Grenlandii pośród Inuitów
Spotkanie z Małgorzatą Joergensen- Olzacką pt. „Na Grenlandii pośród Inuitów„, która przez pewien czas mieszkała na ”największej wyspie świata”. Podczas spotkania opowie o tym dalekim kraju, jak wygląda życie mieszkańców Grenlandii, a przy okazji zaprezentuje lokalne rękodzieła.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna Filia Nr 4 ul. Barnima 25 - wstęp wolny

12 maja

11.00
Parada Skandynawska
Przejście barwnej parady od placu Lotników przez aleję Jana Pawła II, do Urzędu Miasta,  zakończone na Jasnych Błoniach animacjami i warsztatami dla wszystkich mieszkańców
Miejsce: Miasto Szczecin

16.00 - 19.00
Piknik Skandynawski
Dobra zabawa i relaks w stylu „hygge”
Miejsce:Jasne Błonia

Szczegóły programu tutaj.

Dni Skandynawskie w Szczecinie 2023 - data i godziny

Dni Skandynawskie w Szczecinie 2023 odbędzie się w dniach 11-12 maja 2023 r., ale wydarzenia towarzyszące będą odbywać się w dniach 10-14 maja 2023 r.

Dni Skandynawskie w Szczecinie 2023 - lokalizacja

Dni Skandynawskie w Szczecinie 2023 odbywa się w Szczecinie.

Kalendarz wydarzeń historycznych i patronat

W naszym kalendarzu zebraliśmy mnóstwo informacji o terminach tegorocznych: rekonstrukcji, turniejów, pokazów, festiwali, zlotów i innych rekonstrukcyjnych imprez historycznych. Zapraszamy także do naszej grupy na Facebooku, gdzie można dodać informacje o wydarzeniach. Zobacz także nasze inne zestawienia (np. premier filmów historycznych).

Wszystkich organizatorów przedsięwzięć historycznych zapraszamy do zakładki patronat medialny.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz