Festiwal Podróży i Czasu Wolnego Piknik nad Odrą w Szczecinie 2023 - data, program, żaglowce, bilety


Już 13-14 maja 2023 r. na Wałach Chrobrego w Szczecinie, ponownie zagości Festiwal Podróżny i Czasu Wolnego PIKNIK NAD ODRĄ. Wydarzenie ma miejsce na nabrzeżu Odry w Szczecinie już od 19 lat i jest to jedna z największych imprez plenerowych na Pomorzu Zachodnim, a także najliczniej odwiedzane targi turystyczne w Polsce!

Festiwal Podróży i Czasu Wolnego Piknik nad Odrą w Szczecinie 2023 - podstawowe informacje

Festiwal Podróży i Czasu Wolnego PIKNIK NAD ODRĄ to wydarzenie turystyczne, które łączy w sobie innowacyjne podejście do promocji regionów, możliwość zakupu wielu wyjątkowych produktów i spędzenia miło czasu z najbliższymi. Co roku, wydarzenie odwiedza średnio 60 tys. gości z Polski i zagranicy, którzy podczas Pikniku nad Odrą mogą odwiedzić wiele stref festiwalu. Możemy do nich zaliczyć między innymi Targi Turystyczne Market Tour, Jarmark Rozmaitości, Strefę Browarów Rzemieślniczych czy Ocean Zabawy. Wielu z nich ma możliwość udziału w Wielkim Gotowaniu, gdzie kosztują potrawy, przygotowanej wspólnie z regionem partnerskim.

Główną atrakcją Pikniku nad Odrą są przede wszystkim TARGI TURYSTYCZNE MARKET TOUR, drugie najstarsze targi turystyczne w Polsce, a pierwsze mające formę plenerową. Market Tour to strefa, która promuje nasz kraj oraz jego atrakcje turystyczne, ale również zagranicę. Odwiedzający mogą znaleźć tu także oferty touroperatorów, czy branży hotelarskiej, ale nie tylko. Wśród stoisk targów turystycznych wystawią się organizacje turystyczne: krajowe, regionalne i lokalne, muzea, czy ośrodki wellness. Strefa Targów Turystycznych to także przestrzeń dla miłośników aktywnego wypoczynku, pasjonatów historii, ale także osób planujących chwilę relaksu poza granicami miasta.

Festiwal Podróży i Czasu Wolnego Piknik nad Odrą w Szczecinie 2023 - program

Teren Pikniku nad Odrą jest naprawdę duży, a jego największą część co roku zajmuje Jarmark Rozmaitości łączący gastronomię z handlem. W części handlowej odwiedzający na pewno znajdą coś dla siebie - od biżuterii, przez rękodzieło po gry i zabawki dla dzieci. Natomiast strefa Gastronomiczna będzie idealnym miejscem dla każdego, kto będzie miał ochotę zjeść watę cukrową, zakupić regionalne produkty spożywcze z Polski lub zagranicy, czy poczuć smak pysznego grilla, bez jego rozpalania.

Swoje, specjalnie wydzielone miejsce (w formie wyjątkowego piwnego ogródka), na terenie Pikniku nad Odrą będzie mieć też strefa Browarów Rzemieślniczych. Co roku, już od rana miłośnicy wyjątkowych piw kraftowych czekają na jej otwarcie, by zyskać możliwość zaopatrzenia się w domowe zapasy tych wyjątkowych produktów, ale także ugasić, spowodowane majowym słońcem, pragnienie tym niepowtarzalnym smakiem goryczkowych napoi.

W strefie Browarów Rzemieślniczych będzie można zakupić i spróbować wszystkie browary, które wytwarzane są na podstawie wyjątkowej formuły, bez względu na to, z którego miejsca Polski pochodzą.
W tym roku teren Pikniku nad Odrą ponownie będzie powiększony o specjalną strefę dziecięcą - Ocean Zabawy. Plac Adama Mickiewicza w Szczecinie to właśnie to miejsce, w którym nie zabraknie rozrywki dla najmłodszych. Przestrzeń głównie będą zajmować wielkie dmuchane zamki i zjeżdżalnie, ale znajdą się też mniejsze stanowiska z malowaniem twarzy oraz zaplataniem warkoczyków. Największą atrakcją tej strefy będzie Wernisaż prac wyłonionych w konkursie plastycznym „Zostań małym artystą Pikniku nad Odrą” i jego rozstrzygnięcie drugiego dnia Pikniku.

Festiwal Podróży i Czasu Wolnego Piknik nad Odrą w Szczecinie 2023 - data i godziny

Festiwal Podróży i Czasu Wolnego Piknik nad Odrą w Szczecinie 2023 odbędzie się w dniach 13-14 maja 2023 r.

Festiwal Podróży i Czasu Wolnego Piknik nad Odrą w Szczecinie 2023 - lokalizacja

Festiwal Podróży i Czasu Wolnego Piknik nad Odrą 2023 odbywa się w Szczecinie.

Kalendarz wydarzeń historycznych i patronat

W naszym kalendarzu zebraliśmy mnóstwo informacji o terminach tegorocznych: rekonstrukcji, turniejów, pokazów, festiwali, zlotów i innych rekonstrukcyjnych imprez historycznych. Zapraszamy także do naszej grupy na Facebooku, gdzie można dodać informacje o wydarzeniach. Zobacz także nasze inne zestawienia (np. premier filmów historycznych).

Wszystkich organizatorów przedsięwzięć historycznych zapraszamy do zakładki patronat medialny.

Źródło: pikniknadodra.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz