Premiera: „Politycy PRL prywatnie” S. Koper


Nakładem Wydawnictwa Fronda ukazała się najnowsza książka Sławomira Kopra pod tytułem „Politycy PRL prywatnie” Patronat medialny nad publikacją sprawuje Historia.org.pl - Polski portal historyczny.

Materiały wydawcy

Elity – zwłaszcza polityczne – czasów PRL-u najlepiej podsumował niegdyś Jonasz Kofta, pisząc o nich „establiszmęty społeczne”. Czy tego jednak chcemy, czy nie – czasy Polski Ludowej stanowią ważną epokę w naszych dziejach i bez niej współczesna Polska wyglądałaby zupełnie inaczej.

Znany detektyw historii Sławomir Koper stara się odnaleźć w przaśnych życiorysach inżynierów dusz nuty prywatności, nie stroniąc od ujawniania sensacyjnych wątków.

  • Maciej Szczepański – wirtuoz propagandy sukcesu i jego damsko-męskie ekscesy
  • Niezatapialny prezes i niespełniony Nobel literacki. Wszystkie twarze Jarosława Iwaszkiewicza
  • Największy plotkarz i kobieciarz PRL-u. Żony i kochanice Włodzimierza Sokorskiego
  • Cesarz prawej strony Polski Ludowej – Bolesław Piasecki i jego życie poza PAX-em
  • Wieszcz epoki wielkich pieców i szerokich pleców – Adam Ważyk. Raczej dla dorosłych
  • Bardziej politruk niż literat. Towarzysz Pucio. Jerzy Putrament i jego pamiętniki

Autor o książce: Zbierając materiały do tej książki, napotkałem problem, na który natrafiają wszyscy badacze życia prywatnego polityków epoki PRL-u. Źródeł jest niewiele, przy czym niektóre przeczą sobie nawzajem, a spora część z nich to typowe laurki „ku chwale i czci”. Bardzo mało tam informacji o życiu prywatnym. W archiwum IPN-u znalazłem wiele ciekawych materiałów, które wykorzystałem w tej książce. Oczywiście po wszechstronnym zanalizowaniu – trudno bowiem o coś gorszego niż posługiwanie się źródłami bez uprzedniego poddania ich fachowej krytyce.

Tytuł: „Politycy PRL prywatnie”
Autor: Sławomir Koper
Wydawnictwo: Fronda
Data premiery: 24.04.2023
EAN: 9788380798717
Liczba stron: 296
Cena okładkowa: 49,90 zł

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz