X Piknik z Husarią w Pułtusku 2023


X Piknik z Husarią w Pułtusku w 2023 r. odbędzie się w Pułtusku w dniach 3-4 czerwca 2023 r. 

X Piknik z Husarią w Pułtusku 2023 - program

Będzie to widowisko dla całej rodziny. W programie autentyczna rekonstrukcja szarży, inspirowana Bitwą pod Wiedniem – odtworzony zostanie ten słynny manewr husarski w nowym miejscu o długości 140 m przez co będzie możliwość pokazania po całości atakującą husarię w galopie.

Inną dużą gratka dla fanów historii i wielkich emocji będzie „X Turniej Husarski O Pierścień Lwa Lechistanu - Króla Jana III Sobieskiego”. Najlepsi husarze z całej Polski zawalczą o pierścień z orłem króla Jana III Sobieskiego. To zawody zręczności władania bronią (szablą, pałaszem czy kopią), pokonywania przeszkód przy profesjonalnym pomiarze czasu i punktacji. To będzie pierwszy w tym roku taki turniej w ramach cyklu turniejów Polskiej Ligi Husarskiej. Nagrodę będzie wręczać sama królowa Marysieńka, ponieważ na miejscu będzie bardzo realistyczna rekonstrukcja postaci króla Jana III Sobieskiego oraz jego małżonki Marysieńki – oboje konno, z atrybutami królewskimi będą upiększali wydarzenie.

Piknik odbywa się na terenie Domu Polonii, Hotelu Zamek w Pułtusku który położony jest przy malowniczej rzece Narew. To w otoczeniu tak niezwykłych warunków przyrodniczych będą miały miejsca kolejne liczne pokazy jak np. przejazd konny pięknych szlachcianek w sukniach z epoki w rytm muzyki, czy popisy wojsk tureckich oraz łuczników konnych. 4.06.2023 z kolei Miejska Plaża w Pułtusku stanie się areną pełną radości i zabawy dla najmłodszych. W tym m.in. warsztaty i pokaz walki polską szablą polską, gdzie dzieci będą miały okazję nauczyć się szlachetnej sztuki miecza, gawenda historyczna, nauka tańca staropolskiego czy przejażdżka na koniach husarskich.

Wydarzeniu Patronatu Honorowego udzielił Henryk Kowalczyk – wicepremier, Poseł na Sejm RP. Partnerem Strategicznym jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Organizatorzy to Fundacja Obowiązek Polski przy współpracy Domu Polonii w Pułtusku, Stowarzyszenia Wspólnota Polska oraz Polskiej Ligi Husarskiej.

X Piknik z Husarią w Pułtusku 2023 - data i godziny

X Piknik z Husarią w Pułtusku 2023 odbędzie się w dniach 2-4 czerwca 2023 r.

X Piknik z Husarią w Pułtusku 2023 - lokalizacja

X Piknik z Husarią w Pułtusku odbędzie się na Zamku w Pułtusku

X Piknik z Husarią w Pułtusku 2023 - organizator

Organizatorem X Pikniku z Husarią w Pułtusku jest Fundacja Obowiązek Polski.

Kalendarz wydarzeń historycznych i patronat

W naszym kalendarzu zebraliśmy mnóstwo informacji o terminach tegorocznych: rekonstrukcji, turniejów, pokazów, festiwali, zlotów i innych rekonstrukcyjnych imprez historycznych. Zapraszamy także do naszej grupy na Facebooku, gdzie można dodać informacje o wydarzeniach. Zobacz także nasze inne zestawienia (np. premier filmów historycznych).

Wszystkich organizatorów przedsięwzięć historycznych zapraszamy do zakładki patronat medialny.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz