Napoleon Ridleya Scotta w pierwszym zwiastunie. Zapowiada się wielkie kino


Napoleon to film wyreżyserowany przez Ridleya Scotta na podstawie scenariusza Davida Scarpy. W roli głównej Joaquina Phoenix. Film przedstawia słynne bitwy Napoleona, jego nieugiętą ambicję i zdumiewający umysł strategiczny tego niezwykłego dowódcy wojskowego i wizjonera wojennego.

Film jest oryginalnym i osobistym spojrzeniem na pochodzenie Napoleona i jego szybką, bezwzględną drogę do władzy, widzianą przez pryzmat jego uzależniających i często niestabilnych relacji z żoną i jedyną prawdziwą miłością, Josephine, graną przez Vanessę Kirby. Film przedstawia słynne bitwy Napoleona, nieugiętą ambicję i zdumiewający umysł strategiczny jako niezwykłego dowódcy wojskowego i wizjonera wojennego.

Produkcja Apple Studios we współpracy ze Scott Free Productions, „Napoleon” jest produkowana przez Scotta, Kevina Walsha, Marka Huffama i Phoenixa, a producentami wykonawczymi są Michael Pruss i Aidan Elliott.

Więcej o filmach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz