III Dni Tradycji Obojga Narodów w Brańsku 2023


Rekonstrukcje historyczne, degustacje regionalnych potraw, a także warsztaty edukacyjne dla rodzin zaplanowano w ramach tegorocznej edycji Dni Tradycji Obojga Narodów. Uczta dla wielbicieli staropolskiej kuchni i historii rozpocznie się w sobotę 26 sierpnia 2023 r. o godz. 19.00 na placu miejskim w Brańsku.

Dni Tradycji Obojga Narodów to doskonała okazja do poznawania i promowania dziedzictwa kulturowego Rzeczpospolitej Obojga Narodów. W tym roku spotykamy się w Brańsku, mieście, które w czasach swojej świetności stanowiło centrum polityczne Ziemi Bielskiej.

Głównym punktem wydarzenia będzie występ Podlaskiej Chorągwi Husarskiej. W ramach widowiska odbędzie się pokaz jazdy tatarskiej oraz husarii, który zakończy wystrzał armatni ku czci polskiego rycerstwa. W programie przewidziano wiele atrakcji: degustację tortu, pokaz kulinarny połączony z degustacją dziczyzny, potrawy kuchni regionalnej inspirowane staropolskimi przepisami, przygotowane przez koła gospodyń wiejskich, a także pokaz sokolniczy i pieczenie podpłomyków. Podczas festynu prowadzone będą warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, jak i całych rodzin. Ponadto nie zabraknie niespodzianek! W trakcie imprezy ogłoszeni zostaną zwycięzcy Powiatowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Tradycje szlacheckie Ziemi Bielskiej”. Wydarzenie zwieńczy koncert inspirowany muzyką dawną w wykonaniu kwartetu Andante. Usłyszymy utwory najwybitniejszych artystów, takich jak Bach, Pachelbel, Albrechtsberger i inni.

Kalendarz wydarzeń historycznych i patronat

W naszym kalendarzu zebraliśmy mnóstwo informacji o terminach tegorocznych: rekonstrukcji, turniejów, pokazów, festiwali, zlotów i innych rekonstrukcyjnych imprez historycznych. Zapraszamy także do naszej grupy na Facebooku, gdzie można dodać informacje o wydarzeniach. Zobacz także nasze inne zestawienia (np. premier filmów historycznych).

Wszystkich organizatorów przedsięwzięć historycznych zapraszamy do zakładki patronat medialny.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz