Przegląd historycznych zapowiedzi wydawniczych. Październik 2023


Przegląd zapowiedzi wydawniczych o tematyce historycznej to subiektywny wybór najciekawszych premier w Polsce w październiku 2023. Prezentowana lista będzie aktualizowana. Zapraszamy!

Przegląd nowości wydawniczych - historia, biografie, literatura faktu

ROSJA. Rewolucja i wojna domowa 1917-1921

 Antony Beevor | Znak | 768 s.

Specjalna edycja limitowana – wielki powrót Antony’ego Beevora, który zapoczątkował kultową historyczną serię.

Krwawe narodziny sowieckiej Rosji to wstrząsająca lekcja dla świata

Rewolucja i wojna domowa, która odmieniła losy Europy

Wyniszczające walki po upadku imperium carów. Dzika wojna domowa. Bezwzględny terror, jakiego nie znał świat. Nieludzkie okrucieństwa wobec mężczyzn, kobiet i dzieci. Rosja we krwi widziana oczami wszystkich, od robotnika na ulicach Piotrogrodu, przez oficera kawalerii na polu bitwy, po lekarza w improwizowanym szpitalu polowym.

Antony Beevor powraca w swej szczytowej formie. Tworzy portret konfliktu dawnego ładu z nowym bolszewickim porządkiem. Pisze dzieło przełomowe. Wykorzystuje oryginalne dowody z wielu archiwów. Dodaje nowe fakty. Testuje stare twierdzenia i obala mity narosłe po obu stronach rewolucyjnej barykady.

Porywająca lektura dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć historię Rosji i burzliwy wiek XX.

Tłumacz: Wojciech Gadowski
Data premiery: 25 października 2023

Historia od kuchni. 65 oryginalnych przepisów od starożytności do XX wieku

Max Miller | HI:STORY | 256 s.

Masz ochotę na pancakes zrobione według przepisu z XVII wieku i bułeczki, którymi mogła zajadać się Jane Austen? Kusi cię lasagne, przysmak Marco Polo? A może chcesz spróbować lemoniady przygotowanej według receptury z połowy XVII wieku, którą pijał kardynał Richelieu?

Takich przepisów nie znajdziesz w żadnej innej książce! Max Miller, dostosowując dawne receptury do współczesnej kuchni, „przywraca do życia” dania z przeszłości. Dzięki temu przyrządzisz je z tego, co masz w lodówce.

Tłumacz: Monika Skowron
Data premiery: 25 października 2023

Czytaj także:

* * *

Brakuje pozycji na tej liście, która warta jest polecenia? Chcesz nas zainteresować nowością wydawniczą? Skontaktuj się z nami e-mailowo. Pisz na redakcja@historia.org.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz